Піонтковський: В Америці $1 трлн приватних російських активів. Коли їх почнуть заморожувати – це буде серйозно. А сьогоднішні санкції – так, розминка
Нові санкції США, найімовірніше, передбачають візові обмеження для росіян, що потрапили до цього списку, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський політолог Андрій Піонтковський.
Уведені сьогодні США санкції проти російських бізнесменів і високопосадовців – крок у правильному напрямі, однак він не становить серйозної загрози найближчому оточенню президента РФ Володимира Путіна, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський політолог Андрій Піонтковський.
"Нові санкції США я б назвав маленьким кроком. Серйозний крок готували на 29 січня, але після таємничого візиту керівників трьох російських спецслужб сотні сторінок фінансової інформації про відмивання грошей путінською елітою було переміщено в закриту частину "кремлівської доповіді". Це була, сподіваюся, остання послуга, яку Трамп (президент США Дональд Трамп. – "ГОРДОН") зробив Путіну. Уведені сьогодні санкції США демонструють їхнє ставлення до Путіна, але питання в тому, наскільки вони є болючими. В Америці $1 трлн приватних російських активів. Коли їх почнуть заморожувати – це буде серйозно. А сьогоднішні санкції – так, розминка. Так, це крок у правильному напрямі, але мені здається, Трампу поки вдається гальмувати і пом'якшувати удар по путінському оточенню. Усупереч одностайній думці більшості американського політичного класу", – підкреслив Піонтковський.
На його думку, фігуранти санкційного списку зіткнуться з візовими обмеженнями.
"Про арешт активів поки годі й говорити – для цього існує американське законодавство. Тобто потрібні якісь судові процеси. Вони можуть як піти цим шляхом, так і не піти. Найімовірніше, нові санкції будуть означати візові обмеження для людей, які потрапили до списку. Поки що все дуже умовно. Реальним ударом по путінському режиму стане заморожування та конфіскація коштів", – зазначив Піонтковський.
США ввели санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній, "що належать російським олігархам".
Згідно із законом CAASTSA, міністерство фінансів США у співпраці з Державним департаментом 29 січня 2018 року надало Конгресу "кремлівську доповідь" – список зі 114 високопосадовців і 96 олігархів, наближених до "російського режиму". У ньому згадано помічників і радників Путіна, усіх членів уряду РФ, включно з прем'єром Дмитром Медведєвим, мерів Москви і Санкт-Петербурга.
До списку також потрапили бізнесмени зі статками понад $1 млрд. Вони посідають перші 96 місць у торішньому рейтингу 200 найбагатших бізнесменів Росії, підготовленому російською версією видання Forbes.
Міністр фінансів США Стівен Мнучин повідомляв, що у другій, засекреченій, частині доповіді йдеться про ймовірне введення нових санкцій проти РФ.