Після атаки на лікарню в секторі Гази на Близькому Сході й у Північній Африці відбулися масові протести
На Близькому Сході й у Північній Африці тисячі людей вийшли на протест через атаку на лікарню Аль-Ахлі в секторі Гази. Про це повідомляє Al Jazeera.
Стихійні акції протесту відбувалися в Рамаллі, Аммані та Акабі (Йорданія), Стамбулі й Анкарі (Туреччина), Ідлібі (Сирія), столиці Марокко Рабат і столиці Тунісу Тунісі, а також в єменському Таїзі.
У Рамаллі палестинським силам безпеки довелося застосовувати сльозогінний газ і світлошумові гранати, щоб розігнати протестувальників, які кидали каміння і скандували проти президента Палестини Махмуда Аббаса, пише Reuters.
На Західному березі річки Йордан, куди Аббас повертався після скасування запланованої зустрічі в Йорданії з президентом США Джо Байденом, сотні демонстрантів пройшли маршем на центральній площі Рамалли Манара, дехто скандував на підтримку лідерів бойовиків ХАМАС.
За словами очевидців, зіткнення з палестинськими силами безпеки також сталися в містах Наблус, Тубас і Дженін на Західному березі річки Йордан.
Протестувальники також прийшли до Генерального консульства Ізраїлю у Стамбулі й посольства Ізраїлю в Анкарі, зазначає Sozcu. Мітингувальники тримали в руках палестинські прапори і викрикували гасла зі звинуваченнями Ізраїлю в атаці.
Протестувальники в Бейруті вивісили прапори Палестини й ХАМАС на стовпі в саду посольства США, зазначає Daily Ummah.
В Аммані десятки протестувальників атакували посольство Ізраїлю, відео опублікувало агентство AFP.
Контекст:
17 жовтня стався вибух в одній із лікарень у секторі Гази. Палестинська влада звинувачує в атаці армію оборони Ізраїлю, ЦАХАЛ зі свого боку заявляє, що причиною став невдалий запуск ракети бойовиками угруповання "Ісламський джихад".
Міністерство охорони здоров'я Палестини заявило, що внаслідок атаки загинули сотні людей, проте не наводить жодних конкретних даних. Арабський телеканал Al Jazeera з посиланням на палестинські джерела повідомив щонайменше про 500 загиблих.
ВВС зазначає, що лікарню, яка зазнала атаки, фінансують Англіканська церква і Єпископальна церква США, вона повністю незалежна від влади Палестинської автономії й ХАМАС. На момент вибуху на території медзакладу могло перебувати приблизно 1 тис. осіб.
Президент Палестини Махмуд Аббас у зв'язку з ударом по Баптистській лікарні перервав візит до Йорданії, де, зокрема, він мав провести зустріч із президентом США Джо Байденом, і повернувся у столицю Палестинської автономії Рамаллу. На території, яку контролює Палестинська національна адміністрація, оголосили триденну жалобу.