Після аварії танкерів на російському узбережжі Чорного моря фіксують масову загибель дельфінів
Після аварії двох танкерів "Волгонефти" в Керченській протоці на узбережжі Чорного моря в РФ виявляють мертвих дельфінів. Про це повідомив російський науково-екологічний центр порятунку дельфінів "Дельфа" в Telegram 22 грудня.
У повідомленні йдеться, що останній випадок загибелі дельфінів зафіксували 22 грудня біля міста Новоросійськ, у Краснодарському краї РФ. Там виявили вісім мертвих дельфінів. Шістьох із них знайшли на березі, а двох – у воді. Це масовий викид, кажуть у центрі.
Загалом із 15-го до 22 грудня внаслідок аварії зафіксовано загибель 10 азовок, імовірною причиною їхньої загибелі називають розлив мазуту.
"Ніч понеділка: одна загибла азовка біля станиці Благовіщенської. Її загибель настала кілька днів тому. Виявлено фрагменти мазуту на тілі, невеликий фрагмент мазуту – в дихалі", – написали в центрі "Дельфа".
Після аварії російських танкерів у Керченській протоці мазут забруднив чорноморські пляжі поблизу Анапи. За підрахунками Greenpeace, забруднено понад 60 км пляжу – від Анапи до Кримського мосту, а загальна площа забруднення становить 65 км&³2;, повідомили "Русской службе ВВС" 20 грудня.
Місцеві пабліки викладали відео забруднених пляжів.
"Агентство" пише, що місцеві жителі скаржаться на бездіяльність влади, поки пропаганда намагається "створити відчуття, що влада робить усе можливе". ЗМІ цитує звернення громадян, які заявили, що російські чиновники не забезпечили захистом волонтерів, котрі збирають мазут, не зібрали достатньої кількості рятувальників, не залучили до рятувальних робіт ветеринарів і експертів із нафтопродуктів і не звернулися по допомогу до міжнародних організацій.
"Агентство" звертає увагу на відео в місцевих Telegram-каналах, яке свідчить, що місцева влада навіть не може впоратися з вивезенням зібраного волонтерами бруду.
Контекст:
15 грудня через шторм у Керченській протоці біля окупованого РФ Криму зазнали аварії два російські танкери – "Волгонефть 212" і "Волгонефть 239".
Пабліки писали, що обидва судна, які були завантажені мазутом, розкололися. Частина нафтопродуктів вилилася в море. За даними пропагандистського агентства ТАСС, загалом судна перевозили майже 9 тис. тонн мазуту.
У "Greenpeace Україна" попередили, що негативні наслідки аварії для екології можуть відчуватися роками.
За час війни в Чорному морі загинули десятки тисяч дельфінів. Про це розповів еколог, керівник дослідницького департаменту національного природного парку "Тузловські лимани" (Одеська область) Іван Русєв.