Після Brexit Європа може дозволити об'єднаній Ірландії вступити до ЄС –The Guardian
На саміті щодо Brexit 29 квітня лідери Європейського союзу мають намір обговорити текст декларації, у якому ідеться, що якщо Ірландія об'єднається, вона автоматично стане частиною ЄС, пише The Guardian.
Європейські лідери, можливо, готуються визнати об'єднану Ірландію в документі, який підготує ґрунт для її повернення до Європейського союзу, пише британська газета The Guardian.
На своєму першому саміті щодо Brexit, який пройде 29 квітня, лідери ЄС мають намір обговорити текст декларації, у якому ідеться, що якщо Ірландія об'єднається, вона автоматично стане частиною ЄС.
Видання пише, що таке формулювання буде перемогою для уряду Ірландії, який наполягав на ухваленні "положення НДР", за аналогією з інтеграцією колишньої Східної Німеччини в Європейське співтовариство після падіння Берлінської стіни.
Декларація неминуче викличе побоювання, що Brexit може спровокувати розпад Великобританії, хоча в Північній Ірландії ідея об'єднання не заручилася підтримкою більшості, зазначає The Guardian.
Повідомляють, що дипломати ЄС готові до "жорсткої реакції" з боку Великобританії.
Положення щодо Ірландії міститься в Угоді Страсної П'ятниці, згідно з якою, північ і південь Ірландії мають право об'єднатися, якщо більшість північніше кордону буде згідна.
У проекті протоколу саміту, який є в The Guardian, йдеться: Європейська рада визнає, що відповідно до міжнародного права і у разі об'єднання Ірландії вся її територія стане частиною Європейського союзу.
Референдум про вихід Великобританії з Європейського союзу відбувся 23 червня 2016 року. За офіційними результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% захотіли залишитися в ЄС.
Процедура виходу Британії з ЄС стартувала 29 березня 2017 року і триватиме приблизно два роки.
За Brexit проголосувала більшість жителів Англії та Уельсу; жителі Шотландії і Північної Ірландії виявили бажання залишитися в Євросоюзі. Відповідно до законодавства ЄС, країна, яка хоче покинути блок, має два роки для переговорів, починаючи з моменту офіційного повідомлення про свій намір.