Після розстрілу у Флориді російські боти поширюють повідомлення про насильство зі зброєю – The Hill
Наступного дня після розстрілу школярів у Південній Флориді в мережі Twitter з'явилося багато повідомлень із пов'язаних із Росією акаунтів на тему насильства із застосуванням зброї, пише The Hill.
Після стрілянини у школі у Флориді в американському сегменті Twitter активізувалися підконтрольні Кремлю боти, які почали провокувати користувачів із використанням теми вільного обігу зброї. Про це пише видання The Hill.
"Наступного дня після кривавої стрілянини в Південній Флориді в мережі Twitter з'явилося багато повідомлень із російських акаунтів про насильство із застосуванням зброї", – ідеться у статті.
Видання зазначило, що у США інциденти з масовими вбивствами викликають активні дискусії щодо контролю над зброєю. Російська інформаційна кампанія в соцмережах розбурхує цю тему.
Сайт Hamilton 68, який відслідковує повідомлення у Twitter, пов'язані з російськими кампаніями впливу, зафіксував тенденцію до збільшення кількості хештегів #Parkland, #guncontrolnow, #Florida і #guncontrol, а також з іменем нападника – Nikolas.
Сайт Botcheck.me, який відстежує пропагандистських ботів, зазначає, що найпопулярнішими є двозначні фрази, які почали з'являтися наступного дня після стрілянини.
Видання повідомляє, що деякі боти створюють хештеги і поширюють, поки їх не підхоплять інші користувачі. Інші боти використовують хештеги, які вже є в мережі, щоб спробувати влізти в розмову і загострити її.
14 лютого 2018 року 19-річний Ніколас Круз скоїв збройний напад на школу у Флориді, з якої раніше був виключений. Він убив 17 осіб і поранив 14. Незабаром після нападу Круза затримали. Він визнав свою провину.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у втручанні в перебіг президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
16 лютого 2018 року міністерство юстиції США висунуло обвинувачення у справі про втручання в президентські вибори 2016 року 13 громадянам Росії та трьом компаніям. У справі фігурують компанії "Агентство интернет-исследований", "Конкорд Менеджмент и Консалтинг" и "Конкорд Кейтеринг".
Усім обвинуваченим інкримінують змову з метою обману Сполучених Штатів. У зміненні результату президентських виборів 2016 року їх не обвинувачують.