Північна Корея готується до першого випробування балістичних ракет за час президентства Байдена – CNN

Із 2006 року Північна Корея провела шість випробувань ядерної зброї
Фото: ЕРА
Найближчими днями Північна Корея може розпочати випробування балістичних ракет або ракетного двигуна, повідомили американські посадовці телеканала CNN. Такий крок вимагатиме рішучої реакції з боку адміністрації президента США Джо Байдена, зазначають експерти.

Американська розвідка вважає, що Північна Корея готується до свого першого випробування зброї масового ураження за час президентства Джо Байдена, зокрема балістичних ракет. Про це повідомило кілька американських посадовців у коментарі телеканалу CNN 17 березня.

Імовірний сценарій, що базується на розвідувальній інформації, полягає у випробуванні ракети або ракетного двигуна найближчими днями, зазначили офіційні особи США. Співрозмовники телеканала заявили, що ця загроза спонукала представників адміністрації Байдена до обговорення публічної відповіді.

Інформація про ймовірне випробування зброї масового ураження у КНДР з'явилася на тлі спільних військових навчань США та Південної Кореї і зустрічей американського держсекретаря Тоні Блінкена і міністра оборони Сполучених Штатів Ллойда Остіна з їхніми японськими та південнокорейськими колегами.

Блінкен і Остін підтвердили прихильність повній денуклеаризації Північної Кореї, заявили у Держдепартаменті США.

Продовження Північною Кореєю розроблення балістичних ракет і зброї масового знищення становить загрозу для інтересів Сполучених Штатів і безпеки їх союзників та партнерів. Найближчим часом міністерство оборони США в тісній співпраці із союзниками та партнерами прагнутиме стримати негативну поведінку Північної Кореї, заявив представник Пентагону Мартін Майнерс.

Опитані телеканалом експерти вважають, що випробування або ймовірні провокації КНДР не стануть сюрпризом, адже вони були й під час вступу на посаду попередників Байдена.

Північна Корея робила певні провокації із приходом нових адміністрацій як у США, так і в Південній Кореї. Задумка полягала в тому, щоб "видресирувати їх, як собак", пояснив старший науковий співробітник американського фонду "Спадщина" (Heritage Foundation) Брюс Клінгнер.

Якщо КНДР проведе ядерне випробування або випробування міжконтинентальної балістичної ракети, це стане досить провокаційним кроком, уточнив експерт. Такий крок буде серйозним порушенням резолюцій ООН і вимагатиме рішучої реакції з боку адміністрації Байдена, зазначив Клінгнер.

За інформацією Reuters, адміністрація Байдена намагалася налагодити контакт із владою КНДР із середини лютого поточного року, але успіхів не було. Президент США має намір переглянути політику щодо КНДР у квітні.

Із 2006 року Північна Корея провела шість випробувань ядерної зброї і десятки запусків балістичних ракет. Проти країни запровадили санкції, обмежувальні заходи неодноразово розширювали.

Спостерігачі ООН регулярно повідомляють, що КНДР продовжує вдосконалювати свої програми і порушувати санкції. У конфіденційному звіті ООН, який потрапив у розпорядження Reuters у лютому, ідеться про те, що Північна Корея протягом 2020 року розробляла ядерні програми і програми балістичних ракет.

У жовтні 2020 року Північна Корея провела парад на честь 75-річчя заснування керівної Трудової партії. На ньому продемонстрували нову балістичну ракету "Хвасон-15" (має найбільший радіус дії з усіх ракет, коли-небудь випробуваних у КНДР). Reuters зазначало, що нових балістичних ракет раніше не презентували на військових парадах із 2018 року, коли лідер КНДР Кім Чен Ин провів кілька раундів перемовин зі світовими лідерами, зокрема з колишнім президентом США Дональдом Трампом.

На військовому параді у КНДР, який провели цього року 14 січня, показали нові балістичні ракети, які виготовили у країні. На площі Кім Ір Сена у Пхеньяні, за інформацією північнокорейського агентства ЦТАК, продемонстрували "наймогутнішу зброю у світі" – стратегічну балістичну ракету для підводних човнів.