"Подобається це чи ні". Сіярто заявив, що Угорщина продовжить переговори з "Газпромом" щодо збільшення постачання російського газу

Сіярто, як і раніше, домагається від Москви збільшення постачань газу в Угорщину
Фото: EPA

Угорщина продовжить переговори з Росією про додаткові постачання газу. Країна розраховує досягти угоди з російським постачальником-монополістом, компанією "Газпром" про подальше збільшення постачань із вересня 2022 року, заявив 29 серпня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Про це повідомляє Reuters.

Міністр проінформував, що Угорщина продовжить переговори з росіянами щодо збільшення постачання газу до Угорщини, "подобається це чи ні". За словами Сіярто, він розраховує найближчими днями доопрацювати та підписати угоду з "Газпромом" про збільшення добових постачань.

Сіярто не повідомив жодних подробиць про обсяги або ціни.

Агентство зазначає, що за довгостроковою угодою з Росією, підписаною торік, до початку війни в Україні, Угорщина отримувала 3,5 млрд м&³3; газу на рік через Болгарію та Сербію та ще 1 млрд м&³3; трубопроводом з Австрії. Угода з "Газпромом" розрахована на 15 років

За даними агентства, запаси Угорщини станом на 1 серпня становлять 3,25 млрд м&³3; газу, це понад 51% загальної місткості сховищ країни.

Сіярто 21 липня їздив у Москву домовлятися з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим про додаткові постачання газу до Угорщини. За даними Reuters, ішлося про отримання 700 млн м&³3; газу на додачу до наявної довгострокової угоди про постачання з Росією.

Контекст:

Після вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, країни Заходу ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти та газу і шукати їм альтернативу.

Навесні Угорщина кілька тижнів блокувала шостий пакет санкцій ЄС, до якого входить часткове ембарго на нафту. Сіярто 6 липня сказав, що Угорщина не може відмовитися від російської нафти. За його словами, "це фізично неможливо".

Європейська комісія презентувала план скорочення використання газу в країнах ЄС на 15% на тлі скорочення постачання російського газу "Північним потоком" до 20% від потужності трубопроводу.

Міністри енергетики країн ЄС 26 липня затвердили терміновий план економії газу. Угорщина, за даними ЗМІ, голосувала проти.

5 серпня Європейський союз остаточно погодив план економії газу. Згідно з постановою, країни ЄС погоджуються добровільно знизити споживання палива, використовуючи будь-які заходи на свій вибір.

23 серпня Угорщина виступила проти нових енергетичних санкцій проти РФ і візових обмежень для росіян.