"Політична маніпуляція". У Китаї відповіли на заяву глави ФБР США про походження коронавірусу

Мао Нін прокоментувала заяву представника США про те, звідки міг з'явитися SARS-CoV-2
Фото: fmprc.gov.cn

У міністерстві закордонних справ Китаю назвали заяву директора ФБР про те, що коронавірус SARS-CoV-2, найімовірніше, був спровокований витоком із китайської лабораторії, політичною маніпуляцією, інформує сайт відомства.

Представниця МЗС Китаю Мао Нін на пресконференції 1 березня заявила, що Китай завжди підтримує та бере участь у науково обґрунтованому глобальному відстежуванні походження коронавірусу.

Мао Нін підкреслила, що спільна місія Всесвітньої організації охорони здоров'я та Китаю після поїздок до лабораторії в Ухані дійшла висновку, що лабораторне походження пандемії є вкрай малоймовірним.

"Наразі дедалі більше і більше підказок від міжнародної наукової спільноти вказують на походження вірусу від джерел по всьому світу. Багато хто ставив запитання і непокоївся через військові біобази США у Форт-Детрік і по всьому світу", – заявила Мао Нін.

Вона наголосила, що Китай "рішуче виступає проти політичних маніпуляцій" у питанні відстеження походження вірусу.

"Зважаючи на послужний список розвідувальної спільноти США з вигадування історій, їхні висновки мало заслуговують на довіру. США не вдасться дискредитувати Китай", – заявила представниця МЗС Китаю.

Вона закликала США поважати науку та факти і припинити політизувати питання походження коронавірусу.

Директор Федерального бюро розслідувань Крістофер Рей заявив 28 лютого, що до пандемії 2020 року, ймовірно, призвів витік вірусу із лабораторії в китайському місті Ухань.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Відтоді у світі, за даними ВООЗ, підтвердили понад 758 млн випадків інфікування коронавірусом, померло понад 6,8 млн осіб. 

Влада Китаю пов'язувала спалах захворювання з уханським ринком тварин і морепродуктів "Хуанань": перші пацієнти були там або постійними покупцями, або продавцями. Учені вважають, що до ланцюжка передавання вірусу SARS-CoV-2 були причетні кажани, змії або панголіни (у Китаї їхнє м'ясо вважають делікатесом).

У січні 2021 року Ухань відвідувала місія вчених ВООЗ із 13 осіб, які розслідували причини пандемії. У підсумку не місії не вдалося встановити точного джерела коронавірусу. У звіті, опублікованому в березні, найвірогіднішою версією назвали передавання вірусу від кажанів або панголінів, але, найімовірніше, не безпосередньо, а через іще якусь тварину. Найменш вірогідною – що вірус поширився внаслідок витоку.

На початку пандемії поширювали теорію про лабораторне походження коронавірусу, проте в МЗС Китаю наполягали, що версія про витік вірусу з лабораторії Ухань не має жодних доказів