Політолог Юнус: Лаврову не просто так дали візу до США. Із ним тут популярно поговорили на ядерну тематику
"Лаврову дали візу [для візиту] до Організації Об'єднаних Націй. Але не просто так йому дали – тут із ним популярно поговорили на ядерну тематику. Просто так американці візи йому не даватимуть. Не для того ж дали йому візу, щоб він прийшов в Америку, виступив, підвівся і пішов", – сказав політолог.
За його словами, людям такого рівня візи дають задля того, щоб можна було обговорити певні речі без свідків.
"І після цього, зауважте, ядерна риторика, яку так мусували кожен божий день, сьогодні зникла. І китайці, звісно, доклали до цього руку досить серйозно. Індуси теж доклали, але насамперед китайці це зробили. Невипадково у 12-пунктній мирній пропозиції [Китаю] ядерну тему теж зафіксували. Тобто китайці демонструють, наскільки це їх цікавить", – сказав він.
Лавров виступав на засіданні 77-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, яке відбулося у Нью-Йорку 24 вересня 2022 року. Для участі у сесії Москва надіслала запит Вашингтону щодо 56 віз – для Лаврова і членів його делегації. Однак джерело повідомило Reuters, що США схвалили лише 24 візи.
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року представники російського політикуму кілька разів говорили про імовірність застосування ядерної зброї. Зокрема, 21 вересня президент РФ Володимир Путін заявив про готовність застосувати ядерну зброю у разі загрози територіальній цілісності Росії.
Президент України Володимир Зеленський сказав, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю.
27 жовтня під час виступу в дискусійному клубі "Валдай" Путін заявив, що Росія "ніколи не говорила" про імовірне застосування своєї ядерної зброї, а "тільки натяками відповідала".
1 січня 2023 року представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький повідомляв, що українська розвідка постійно відстежує переміщення всіх носіїв ядерної зброї у Росії.