Політолог Окара: Схоже, що слово "ривок" стане новим кодовим пропагандистським словом російської влади
У російській ситуації ривок – це кількісні, а не якісні зміни, і це може мати фатальні наслідки для політичного режиму в РФ, зазначив політолог Андрій Окара.
У Росії новим пропагандистським терміном може стати слово "ривок". Таку думку у Facebook висловив політолог Андрій Окара.
"Зараз у Росії на офіційному рівні заговорили про ривок, який необхідно зробити російській економіці. Схоже, саме слово "ривок" стане новим кодовим пропагандистським словом влади – таким самим, як за часів [президента Радянського Союзу Михайла] Горбачова стало слово "прискорення". Спочатку прискорення, потім перебудова", – написав він.
На думку політолога, "у російській ситуації ривок – це кількісні, але не якісні зміни", що в нинішніх умовах "може мати фатальні наслідки для політрежиму".
"Модернізації, перебудови влада боїться на цілком раціональному, осмисленому рівні, оскільки якісні зміни зруйнують усе. А ривка, прискорення влада не боїться на раціональному рівні і навіть розмірковує щодо цього, але боїться інтуїтивно. Тому поки ривок – це лише гра у слова. Але якщо таки перейдуть від слів до справи, може статися перенапруження та перегрів системи – із загрозою її зламу", – зазначив Окара.
Він вважає, що такий розвиток подій можливий "за нинішніх несприятливих умов санкцій, міжнародної ізоляції, претензій щодо [збитого на Донбасі у 2014 році] Boeing, вимог звільнити [українського політв'язня, режисера] Олега Сенцова та іншого".
Під час інавгураційної промови президент РФ Володимир Путін висловив переконання, що Росія досягне прориву. "За більш ніж тисячолітню історію Росія не раз стикалася з епохами смут і випробувань і завжди, завжди відроджувалася, як птах Фенікс, досягала таких висот, які іншим були не до снаги, вважалися недосяжними, а для нашої країни, навпаки, ставали новим трампліном, новим історичним кордоном для подальшого, потужного ривка вперед", – заявив він.