Політолог Орєшкін: Японія на клаптику території виробляє в чотири рази більше, ніж уся РФ, а ми боремося за Крим
Майже рівна з Росією за кількістю жителів Японія займає площу, меншу за територію Республіки Комі, однак РФ, замість розвитку своїх земель, витрачає приблизно $2,2 млрд на рік на захоплення Криму, зазначив російський політолог Дмитро Орєшкін.
Маючи 17 млн км&³2; слабо освоєної території, Росія за три роки витратила на анексований Крим приблизно $7 млрд. Про це розповів російський політолог Дмитро Орєшкін у лекції, уривок якої транслювало "МБХ медиа" у Facebook.
"Японія за площею 380 тис. км&³2;. Для довідки: територія Республіки Комі – 420 тис. км&³2; – тобто, більше, ніж у Японії. Іркутська область – 775 тис. км&³2;, рівно вдвічі більше, ніж у Японії", – розповів він.
Орєшкін зазначив, що 13 суб'єктів РФ переважають Японію за площею.
"Але яке населення? Населення Японії – 128 млн осіб, у Росії – 143 млн, 145 млн із Кримом. Сумісні цифри. Уявіть собі, усе населення Росії можна загнати на територію Республіки Комі... Водночас японці роблять у чотири рази більше валового внутрішнього продукту, ніж уся Росія. Ось на цьому клаптику території, значну частину якої займають сейсмічно небезпечні гори, вони побудували осілу культуру з немислимою інтенсифікацією сільського господарства", – розповів він.
Політолог додав, що в цей час Росія, маючи 17 млн км&³2; території, захопила Крим.
"Ми боремося за те, щоби приєднати ще Крим, не маючи можливості і бажання інтенсифікувати свою власну територію, ось це і є "імперія навиворіт". У пропагандистському просторі "Крим наш" – чудово. А те, що щороку він нам коштує мінус 125 млрд руб. із російського бюджету, – про це якось не говорять", – наголосив Орєшкін.
Він додав, що еквівалент приблизно $2,2 млрд "не зламає спини російському бюджету".
"Але якщо подивитися, за три роки це виходить майже 400 млрд руб.", – підсумував політолог.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Зараз між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
У день четвертої річниці анексії Криму, 18 березня 2018 року, Росія має намір провести на захопленому півострові президентські вибори. 1 березня 2018 року Верховна Рада України закликала міжнародну спільноту не визнавати майбутніх російських виборів у Криму.
4 березня заступник прокурора Криму Олександр Удовиченко заявив, що громадянам України, які будуть брати участь в організації виборів президента РФ у Криму, загрожує кримінальна відповідальність за статтею "державна зрада" Кримінального кодексу України.
15 березня 2018 року Рада Безпеки ООН провела засідання щодо ситуації у Криму перед виборами президента РФ. Проведення слухань ініціювала делегація України, її підтримали нинішні члени Радбезу, зокрема Швеція, Великобританія, Польща, Нідерланди та США. Українська сторона наполягла на нелегітимності виборів президента Росії у Криму.