Польща почала укріплювати Сувальський коридор на східному кордоні – створює там саперний батальйон
"Ми дбаємо про безпеку східного флангу. У серпні буде сформовано саперний батальйон. Це ще одна військова частина, побудована нами з нуля, і, запевняю вас, не остання. Незабаром я повідомлю про нові інвестиції [у безпеку]", – написав міністр.
Сайт міністерства оборони Польщі опублікував репортаж із відвідування Блащаком військової частини в Августові, який розташований у Сувальському коридорі (Сувальським коридором називають гіпотетичний маршрут із Білорусі в Калінінградську область РФ, який пролягає кордоном між Литвою і Польщею).
У міноборони уточнили, що основним завданням батальйону буде саме охорона перешийка.
"Окрім польських солдатів, сьогодні ми бачимо тут солдатів союзників, зокрема американських, британських, румунських і хорватських, які пліч-о-пліч проводять навчання на північному сході нашої країни – у місці, яке є стратегічно важливим із погляду гарантування безпеки Польщі й усього східного флангу Північноатлантичного альянсу", – сказав Блащак, виступаючи перед військовими.
Radio Białystok зазначило, що новий батальйон увійде до складу 15-ї механізованої бригади. Очікують, що перших військовослужбовців-саперів передислокують в Августов до кінця року.
Контекст:
Польща вирішила створити новий саперний батальйон для захисту Сувальського коридору на тлі переміщення найманців російської приватної військової компанії "Вагнер", визнаної міжнародною злочинною організацією, в Білорусь. За даними Держприкордонслужби України станом на 23 липня, у Білорусі вже перебуває приблизно 5 тис. найманців.
У середині липня, як повідомило Bild, голова комітету Держдуми Росії з оборони Андрій Картаполов в ефірі одного з російських пропагандистських шоу заявив, що ПВК "Вагнер" скерували в Білорусь "не тільки й не стільки" для того, щоб навчати білоруські збройні сили, а тому що "в разі чого" Росії буде потрібен Сувальський коридор.
23 липня Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, заявив, що його почали "напружувати" вагнерівці, оскільки вони весь час "просяться на захід", зокрема в Польщу. "Звісно, я тримаю їх у центрі Білорусі, як домовилися. Не хотілося б туди їх передислокувати. Бо в них настрої погані", – сказав він.
Через переміщення вагнерівців у Білорусь Польща вирішила посилити оборону східного кордону. В уряді повідомили, що збільшать як кількість військовослужбовців на кордоні, так і кількість різних загороджень і укріплень. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина допоможе своєму союзнику по НАТО Польщі в разі ймовірного нападу бойовиків ПВК "Вагнер" із сусідньої Білорусі.
Bild нагадало, що російські пропагандисти нерідко згадують Сувальський коридор, оскільки гіпотетичне захоплення цієї території поєднало б Калінінградську область Росії та Білорусь, відрізавши від інших країн НАТО Литву, Естонію й Латвію.