Польща скерує астронавта на МКС

Польський астронавт вирушить у космос
Фото: axiomspace.com

Х'юстонська компанія Axiom Space і Польща за підтримки Європейського космічного агентства (ESA) підписали угоду про скерування астронавта в космос для майбутньої місії. Про це йдеться в повідомленні Axiom Space 9 серпня.

Подробиці місії й ім'я польського астронавта офіційно оголосять пізніше, після схвалення NASA і його міжнародних партнерів. Астронавт, якого обрали для місії, зосередиться на наукових дослідженнях та освітній діяльності на орбіті.

Польща стане другою країною, котру спонсорує ESA, яка скерує астронавта в комерційний пілотований космічний політ, сказав президент і головний виконавчий директор Axiom Space Майкл Суффредіні. За його словами, це сприяє зростанню мережі країн Європи, які прагнуть вивчити переваги мікрогравітації, і позиціонує регіон як піонерів комерційного космосу.

"Співпраця з ESA й Axiom Space є важливим кроком у розвитку як польського космічного сектора, так і науки. Польський космонавт матиме змогу протестувати найбільш передові польські технології. Для наших компаній це унікальна можливість здобути льотний спадок, який стане доказом якості польської продукції. Освітній аспект також важливий для нас, оскільки ми сподіваємося, що він зацікавить багатьох молодих людей до космічної галузі", – сказав міністр економічного розвитку і технологій Польщі Вальдемар Буда.

У квітні 2023 року Axiom Space і Шведське національне космічне агентство підписали листа про наміри скерувати астронавта Європейського космічного агентства на Міжнародну космічну станцію. Відповідно до цієї угоди космічна місія Axiom Space, Ax-3, яку планують до запуску в січні 2024 року, стане першою комерційною місією на МКС за участю астронавта ESA, зазначають у повідомленні.

Контекст:

Axiom Space – єдиний у комерційній космічній галузі постачальник орбітальних місій із повним спектром послуг, який здійснює комплексні місії з екіпажем на МКС, ідеться в повідомленні компанії. Команда експертів Axiom Space допомагає країнам і організаціям створювати програми пілотованих космічних польотів, розробляти програми добору космонавтів і надавати експертні знання, необхідні для розширення міжнародної спільноти дослідників космосу, зазначають у компанії.