Польща затримала в аеропорту частину охорони президента ПАР, не дозволивши їй ввезти зброю – ЗМІ
За даними видання, польська сторона затримала літак зі 120 людьми супроводу Рамофоси, забороняючи їм ввозити у країну зброю. Співробітники президента ПАР стверджують, що мають всі необхідні документи.
Глава охорони президента Воллі Руде звинуватив польських чиновників у "расизмі й відвертому саботажі" проти Південної Африки. На нічному брифінгу в аеропорту він розповів, що літак стоїть в ангарі й в охорони вимагають оригінали дозволів на зброю, тоді як вона може надати тільки копії.
"Вони говорять, що в нас немає дозволів. Ми маємо дозволи, різниця лише в тому, що вони кажуть, що ми не можемо мати копії дозволів. Посольство тут надрукувало дозволи, тому що вони сказали, що тут немає потреби в дозволах. Тепер раптово ми повинні мати оригінали. Вони затримують нас і ставлять під загрозу життя нашого президента, тому що ми могли б бути в Києві вже сьогодні вдень", – сказав він.
Daily Maverick зазначає, що з Варшави літак мав перелетіти в Жешув, а звідти група збиралася прямувати до України. Рамафоса з іншою частиною делегації летів до Польщі через Женеву (Швейцарія), зустрівся у Варшаві з президентом Анджеєм Дудою й вирушив до України.
Офіс президента ПАР удень 16 червня повідомив у Twitter, що він уже перебуває в Києві й відвідав деокуповану Бучу. Разом з іншими главами африканських держав і урядів Рамафоса бере участь у миротворчій місії, яка після Києва має вирушити до РФ.
Під час візиту африканських лідерів країна-агресор РФ обстріляла Київ ракетами. У МЗС України російську атаку назвали сигналом Африці, що РФ хоче більше війни, а не миру.
Контекст:
16 травня Рамафоса заявив, що африканські країни пропонують свою ініціативу, щоб допомогти завершити війну РФ проти України. 7 червня стало відомо, що глави кількох африканських країн відвідають Київ і Санкт-Петербург, щоб зустрітися із президентами України й Росії.
15 червня пресслужба Рамафоси повідомила, що він відвідав Польщу й вирушив до України для переговорів із Зеленським. "Людські й негативні економічні наслідки й напруженість, які виникають унаслідок конфлікту між Україною й Росією, – це серйозна ситуація, яка торкається всіх нас у взаємозалежному світі", – сказав Рамафоса напередодні візиту до України.
16 червня Рамафоса й низка лідерів інших африканських країн прибули в Україну. Агентство Reuters повідомляло, що вони можуть запропонувати Києву низку заходів для "зміцнення довіри" із країною-агресором Росією.