Помер Михайло Горбачов
Увечері 30 серпня на 92-му році життя помер колишній президент СРСР Михайло Горбачов, повідомили в Telegram російські пропагандистські агентства ТАСС і "РИА Новости".
Вони послалися на інформацію, одержану в центральній клінічній лікарні (ЦКЛ) у Москві, де перебував Горбачов.
У клініці уточнили, що політик помер "після тяжкої і тривалої хвороби".
За даними Telegram-каналу Mash, Горбачов мав проблеми з нирками. Напередодні він приїхав до ЦКЛ на гемодіаліз і залишився у лікарні.
У червні російський економіст Руслан Грінберг опублікував у Facebook знімок Горбачова, зроблений у лікарняній палаті. Імовірно, це одна з останніх публічних фотографій політика.
Тоді Telegram-канал Mash повідомив, що стан Горбачова "періодично погіршується".
"Точних діагнозів не афішують, але за колишнім генсеком приблизно рік спостерігають лікарі. А нещодавно його почали возити на діаліз до московської лікарні. Іноді Горбачову проводять очищення крові", – ішлося у повідомленні.
Цю інформацію тоді підтвердив речник "Горбачов-Фонду" Володимир Поляков.
"Усі це прекрасно і давно, по-моєму, знають, він і сам ніколи не приховував. Загалом [справи у нього] більш-менш. Звісно, якісь вікові хвороби мучать. Хвороби ж і не йдуть, на жаль", – сказав він телеканалу "360" 30 червня.
Контекст:
Горбачов народився 1931 року в селі Привольне (зараз – Ставропольський край Росії). Закінчив юридичний факультет Московського державного університету імені М.В. Ломоносова та економічний факультет Ставропольського сільськогосподарського інституту.
1952 року Горбачов вступив у КПРС. У 1970–1978 роках був першим секретарем Ставропольського крайового комітету КПРС, у 1985–1991 роках – генеральним секретарем ЦК КПРС. 1987 року Горбачов ініціював економічні та політичні реформи у СРСР, які дістали назву "перебудова".
У 1990–1991 роках Горбачов обіймав посаду президента СРСР. Він перша і єдина людина, яка перебувала на цій посаді. Горбачов склав із себе повноваження у грудні 1991 року після того, як лідери Росії, України та Білорусі підписали Біловезьку угоду про розпад СРСР.
1996 року Горбачов брав участь у виборах президента РФ, набрав 0,51% голосів. 1990 року його нагородили Нобелівською премією миру за внесок у роззброєння та порятунок людства від воєнної загрози.
У липні 2022 року російський журналіст Олексій Венедиктов, який дружив із Горбачовим, розповів в інтерв'ю російському Forbes, що Горбачов негативно сприймав те, що відбувається в Росії після початку повномасштабної війни з Україною. "Я можу вам сказати, що він засмучений, звісно, він розуміє [що відбувається]. Це була справа його життя. Свободи – це справа Горбачова", – сказав журналіст.