Помпео: Закликаємо всі країни підтримати народ Венесуели, визнавши Гуайдо тимчасовим президентом
Держсекретар США Майк Помпео позитивно оцінив рішення низки європейських країн визнати главу Національної асамблеї Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом цієї країни.
США вітають рішення низки європейських країн визнати голову Національної асамблеї Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом і закликають інші країни вчинити так само, ідеться в заяві держсекретаря США Майка Помпео, опублікованій на сайті Держдепу 4 лютого.
"Ми вітаємо сьогоднішнє рішення Австрії, Чеської Республіки, Данії, Німеччини, Естонії, Фінляндії, Франції, Латвії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Польщі, Португалії, Іспанії, Швеції та Сполученого Королівства про визнання Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели", – зазначив він.
Помпео додав, що у Вашингтоні позитивно поставилися і до резолюції Європейського парламенту від 31 січня про визнання Гуайдо тимчасовим главою країни.
"Ми закликаємо всі країни, включно з іншими державами – членами ЄС, підтримати народ Венесуели, визнавши Гуайдо тимчасовим президентом і підтримавши зусилля Національної асамблеї з повернення конституційної демократії до Венесуели", – сказав Помпео.
Він закликав венесуельські збройні сили і сили безпеки захищати громадян країни, зокрема Гуайдо і його сім'ю, а також американців та інших іноземців, які перебувають там.
10 січня 2019 року Ніколас Мадуро, який здобув найбільше голосів на виборах 2018 року, склав присягу президента Венесуели. 15 січня підконтрольний опозиції парламент оголосив Мадуро узурпатором.
23 січня десятки тисяч венесуельців вийшли на масові протести проти Мадуро. Цього дня голова Національної асамблеї Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що визнає це рішення. Росія підтримала Мадуро.
26 січня ЄС закликав його протягом восьми днів вжити необхідних правових заходів для оголошення у країні дострокових президентських виборів.
31 січня Європарламент визнав Гуайдо законним президентом Венесуели.
Мадуро 3 лютого сказав, що президентські вибори відбудуться, як і заплановано, у 2024 році.
4 лютого лідери урядів і глави МЗС країн ЄС почали по черзі заявляти про невиконання вимог ультиматуму щодо проведення дострокових виборів у Венесуелі. Того ж дня 19 країн Європейського союзу ухвалили спільну декларацію про визнання Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели. Не підписали її Болгарія, Словаччина, Ірландія, Кіпр, Румунія, Словенія, Мальта, Греція та Італія.