Понад 1 тис. людей загинули внаслідок землетрусу у М'янмі

Кількість жертв землетрусу у М'янмі, який стався 28 березня, перевищила 1 тис. осіб. Про це повідомляє Reuters.
Землетрус став найсмертоноснішим стихійним лихом у країні за останні роки й одним із найпотужніших за останнє сторіччя. Він завдав збитків аеропортам, мостам й автомагістралям на тлі громадянської війни, яка зруйнувала економіку і призвела до переміщення мільйонів людей.
Кількість загиблих у М'янмі зросла до 1002, заявив військовий уряд у суботу. У сусідньому Таїланді, де землетрус пошкодив будівлі й обвалив хмарочос, який будують у столиці Бангкоку, загинуло щонайменше дев'ятеро людей.
Ті, хто вижив у Мандалаї, другому за величиною місті М'янми, голими руками копали ями у відчайдушних спробах урятувати тих, хто опинився в пастці, через відсутність важкої техніки. У суботу в Бангкоку тривали рятувальні операції на місці обвалення 33-поверхової вежі, де 47 людей зникли безвісти або опинилися під завалами, серед них робітники із М'янми. Влада пустила до країни сотні іноземних рятувальників.
За оцінками прогностичного моделювання Геологічної служби США, кількість загиблих у М'янмі може перевищити 10 тис. осіб, а втрати можуть перевищити річний обсяг виробництва країни.
За попередньою оцінкою опозиційного уряду національної єдності М'янми, унаслідок землетрусу було пошкоджено щонайменше 2900 будівель, 30 доріг і сім мостів. Через значні збитки міжнародні аеропорти Найп'їдо й Мандалая тимчасово закрили. Диспетчерська вежа в аеропорту Найп'їдо, спеціально побудованої столиці М'янми, обвалилася, унаслідок чого вона вийшла з ладу, повідомило Reuters джерело, ознайомлене із ситуацією.
Контекст:
28 березня у М'янмі стався землетрус магнітудою 7,4. Він виник у Мандалаї, проте поштовхи відчували в різних частинах Таїланду, зокрема в Бангкоку. Підземні поштовхи відчували також у південно-західній частині провінції Юньнань у Китаї.