Попит на золото сягнув історичного рекорду

Ціна за унцію золота 2024 року побила попередній рекорд, установлений 2020-го
Фото: EPA

У третьому кварталі 2024 року світовий попит на золото вперше в історії перевищив $100 млрд. Про це 30 жовтня повідомила Всесвітня золота рада (WGC).

Порівняно з аналогічним періодом минулого року попит на золото зріс на 5%, обсяг його виробництва сягнув рекордних 1313 тонн, чим побив рекорд 2018 року. 

Зріс видобуток дорогоцінного металу в шахтах, також збільшилася кількість його перероблення. Попри те, що споживчий інтерес до ювелірних виробів цьогоріч знизився, витрати на прикраси зросли, якщо порівнювати з тогорічними показниками. 

Ціна на золото у звітний період сягнула рекордних показників протягом липня – вересня. Станом на сьогодні вона сягає $2474 за унцію, зазначає WGC. 

Зростанню попиту на золото сприяли інвестиційні потоки біржового та позабіржового ринків. Позабіржові вливання майже удвічі перевищили показники 2023 року. Купівля золота центральними банками у звітному кварталі сповільнилася, але загальні закупівельні показники протягом року відповідають показникам 2022 року. 

Основними чинниками, які сприяли збільшенню попиту на золото, у WGC називають невизначену геополітичну ситуацію у світі, зниження відсоткових ставок і збільшення інвестування в золото як у надійний актив. Наступного року ця тенденція триватиме, прогнозує рада.

Контекст:

Всесвітню золоту раду (World Gold Council або WGC) створили 1987 року основні виробники золота у світі з метою стимулювання попиту на цей дорогоцінний метал. Зараз членами Всесвітньої золотої ради є компанії, на частку яких припадає приблизно 60% світового видобутку і виробництва золота.