Порошенко поінформував Столтенберга про ескалацію на Донбасі
Президент України Петро Порошенко та генсек НАТО Єнс Столтенберг зустрілися на полях Мюнхенської конференції з питань безпеки.
Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом на полях Мюнхенської конференції з питань безпеки проінформував його про складну ситуацію з безпекою на Донбасі й ескалацію напруженості, спричинену обстрілом із боку бойовиків у районі Авдіївки. Про це повідомляє прес-служба глави української держави.
Столтенберг підкреслив, що Північноатлантичний альянс зупинив практичне співробітництво з Росією, а також підтримує санкції до повного виконання Росією Мінських домовленостей, ідеться в повідомленні.
"Порошенко висловив подяку генеральному секретарю за чітку позицію щодо засудження агресивної політики Росії та її дій на Донбасі. Він також подякував за послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України з боку НАТО та наголосив на важливості збереження трансатлантичної єдності в реагуванні на тривалу агресію Росії", – зазначили у прес-службі президента.
Він підкреслив важливість практичної допомоги, яку НАТО надає Україні для зміцнення обороноздатності та реформування сектору безпеки й оборони відповідно до стандартів Альянсу, повідомляє прес-служба. Відзначається, що під час зустрічі була досягнута домовленість активізувати подальшу роботу в межах цільового трастового фонду НАТО на підтримку України.
Порошенко запросив делегації Північноатлантичної ради НАТО відвідати Україну 2017 року.
Учора в Мюнхені почалася 53-тя щорічна конференція з питань безпеки. Вона відбуватиметься 17–19 лютого.
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від здійснення політики "позаблоковості".
Згідно з новою Військовою доктриною України, ухваленою 2015 року, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020-го повної єдності Збройних сил України з арміями країн-членів НАТО – пріоритетне завдання.
У щорічному посланні до Верховної Ради 2016-го року президент підкреслив, що вступ до НАТО – стратегічна мета держави.
2 лютого 2017 року Порошенко заявив про намір провести референдум щодо вступу України до НАТО. Глава держави підкреслив, що "керується думкою свого народу" і, якщо українці проголосують "за", зробить усе можливе, щоб домогтися членства в Альянсі.