Портников: Ми ще побачимо багатотисячні демонстрації росіян під гаслами "Крим наш" і з портретами Сталіна і Путіна
Політичний оглядач Віталій Портников уважає, що спроби влади РФ у майбутньому врегулювати українську кризу наштовхнуться на опір, як це відбувається в Греції, яка намагається врегулювати відносини з Македонією.
В Афінах сьогодні має відбутися демонстрація опонентів історичного компромісу між Грецією і сусідньою Македонією, хоча примирення між країнами – на користь греків. Про це написав політичний оглядач Віталій Портников у Facebook.
"Греція останні 27 років блокує євроатлантичну та європейську інтеграцію сусідньої країни, бо, на її думку, Македонія не має права так називатися. Блокує всупереч інтересам самої Греції, якій у непростій ситуації на Балканах потрібен передбачуваний і стабільний сусід", – розповів він.
Журналіст зазначив, що спроби уряду Греції знайти компроміс із сусідами зумовили посилення протестів у країні.
"Їх організовує ультраправа частина політичного спектра, але одним із головних ораторів на сьогоднішньому мітингу буде відомий своїми лівацькими поглядами композитор Мікос Теодоракіс, гордість Греції. І що тут дивного? Грецькі політики – всі! – роками використовували македонську тему як можливість для отримання додаткових голосів, як безпечну патріотичну гру. І от тепер, коли з'являється бажання більше не гратися, велика частина клієнтів цього штучного патріотизму не хоче вважати себе ошуканими", – підкреслив Портников.
Він додав, що в Росії теж будуть мітингувати з портретами президента РФ Володимира Путіна і глави СРСР Йосипа Сталіна, якщо влада в майбутньому спробує врегулювати конфлікт із Україною.
"Якщо в Росії колись з’явиться притомний уряд, готовий до вирішення української кризи (і якщо при цьому Росія буде демократичною країною), ми ще побачимо багатотисячні демонстрації росіян під гаслами "Крим наш" і з портретами Сталіна й Путіна. І на чолі цих демонстрацій стоятимуть найавторитетніші і найпопулярніші діячі російської науки і культури – пліч-о-пліч із "патріотичними" політиками", – підсумував політичний оглядач.
Греція заперечує право колишньої югославської республіки використовувати ту саму назву, що і регіон, центром якого є Салоніки. 20 січня прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що Скоп'є готує референдум про зміну назви країни, метою якого стане подальший вступ до НАТО.
Приблизно 300 тис. жителів грецького міста Салоніки 21 січня провели акцію з вимогою до політиків сусідньої країни не використовувати назви "Македонія". Мітингувальники зібралися біля пам'ятника Олександру Македонському. Вони тримали грецькі національні прапори і плакати: "Є тільки одна Македонія – грецька".