Поруч із резиденцією Путіна триває секретне будівництво на десятки мільярдів рублів
За даними журналістів, будівництво займає територію 10 га. Усі об'єкти будівництва засекречено, інформації про них немає у відкритих джерелах.
"Із літа минулого року тут з'явилося кілька великих будівель, серед яких, як кажуть будівельники, лікарня, спортивний комплекс і готель-пансіонат. І все це, за словами будівельників і охоронців, "режимні об'єкти". Поруч, на річці Москві, за кілька метрів від новоогарьовської пристані Федеральної служби охорони, за кілька місяців побудували новий міст", – зазначили в розслідуванні.
У будівництві моста, за даними "МБХ медіа", бере участь кримська компанія "МС-Груп". У телефонній розмові керівник компанії Василь Спірін, машину якого регулярно помічали на будівництві, порадив журналістам не писати про міст через Москву-ріку, оскільки "це закритий об'єкт", але потім заявив, що ніколи не бував у цьому районі Підмосков'я і про міст нічого не знає.
У розслідуванні повідомили, що міст виходить на берег річки між двома пагорбами. На одному березі розташована резиденція Путіна Ново-Огарьово, а на другому триває масштабне будівництво. Під'їзд до будівництва заборонено, саме його обгороджено шестиметровим парканом.
Будівельники працюють у кілька змін, зокрема й уночі, розповів "МБХ медіа" один з інженерів, які працювали на будівництві. На території вже закінчили гостьовий будинок площею приблизно 4 тис. м&³2;.
"Інші будівлі стали набувати обрисів навесні 2021 року. За бетонними стінами першого приховано льодовий майданчик, стверджує двоє інженерів, які працюють на об'єкті. Площа цього п'ятиповерхового об'єкта – приблизно 30 тис. м&³2; без урахування підземних поверхів", – уточнили автори розслідування.
Видання зазначило, що землі, на яких ведуть будівництво, були у власності Російської Федерації, але у квітні 2020 року перейшли в безстрокове користування ФСО.
"Усі ділянки під забудову – в користуванні ФСО. Логічно припустити, що роботи на них ведуть коштом бюджету, оскільки сторонніх комерційних забудовників на такі території не допускають. Однак "МБХ медіа" не виявило на сайті держзакупівель жодних контрактів, які могли б пояснити платникам податків, що ж таке будують поруч із резиденцією президента. Ні Управління справами президента, ні ФСО, ні їхні численні ФДУП та військові частини не оголошували таких тендерів", – підкреслили журналісти.
Контекст:
У січні 2021 року Фонд боротьби з корупцією російського опозиціонера Олексія Навального опублікував розслідування "Палац для Путіна. Історія найбільшої хабаря". У матеріалі про палац президента РФ у Геленджику йдеться, що це найбезпечніший і найсекретніший об'єкт у РФ. Він має розміри 39 князівств Монако і побудований так, щоб до нього не можна було дістатися ні землею, ні морем, ні повітрям. У розслідуванні стверджували, що місцева Федеральна служба безпеки "настійно просить" обходити мис Ідокопас, де розташований палац, за милю.
Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков назвав неправдою інформацію про секретний палац президента. Власників маєтку в Геленджику він назвав підприємцями, але не сказав їхніх імен. Ролик прокоментував і сам Путін: сказав, що не дивився весь фільм, але бачив окремі відеодобірки. Путін заперечує, що палац належить йому, а розслідування називає "компіляцією, монтажем і промиванням мізків росіян". Пізніше російський мільярдер Аркадій Ротенберг назвав маєток своїм і заявив, що будує там готель.
Команда Навального 15 квітня опублікувала в YouTube нове розслідування "Таємниця Валдайської дачі Путіна". У ній зазначили, що в Путіна чотири офіційні резиденції – Кремль, Ново-Огарьово в Підмосков'ї, Бочаров Ручей у Сочі і Валдай у Новгородській області.