Пошкоджений російський корабель "Союз МС-22" повернуть з орбіти на Землю без екіпажу
"Роскосмос" вирішив повернути на Землю пристикований до Міжнародної космічної станції (МКС) корабель "Союз МС-22", на якому торік у грудні сталася аварія в системі терморегуляції. Про це заявив очільник "Роскосмосу" Юрій Борисов.
Водночас екіпажу – росіян Сергія Прокоп'єва, Дмитра Петеліна й американця Франциско Рубіо – на борту "Союзу МС-22" не буде.
Їх забере зі станції корабель "Союз МС-23", який відправлять на МКС на місяць раніше від запланованого терміну – 20 лютого. Корабель вирушить на станцію в безпілотному режимі.
Раніше планували, що на кораблі "Союз МС-23" 16 березня вирушать на станцію космонавти "Роскосмосу" Олег Кононенко й Микола Чуб і астронавтка NASA Лорал О'Гара.
Говорячи про аварію на кораблі, Борисов заявив, що там сталася розгерметизація зовнішнього контуру радіатора системи терморегулювання. За його словами, офіційна версія події – удар метеороїда.
Контекст:
14 грудня 2022 року на російському космічному кораблі "Союз МС-22" виявили витік охолоджувальної рідини. Як наслідок, температура всередині російського корабля зросла до +50 °С. Щоб її знизити, космонавтам доводилося тримати люк на станцію відкритим.
Екіпаж "Союз МС-22" мав провести на станції пів року. Закінчення місії планували на 28 березня. За цей час екіпаж мав здійснити п'ять виходів у відкритий космос. 15 грудня один із них скасували з технічних причин.