Посла РФ у Великобританії Яковенка свого часу вислали зі США за підозрою в роботі на радянські спецслужби
Будучи молодим дипломатом, Олександр Яковенко працював у постійній місії СРСР при ООН, у 1986 році його вислали зі Штатів, пише The Mail on Sunday. Двоє британських парламентаріїв надіслали лист у МЗС Сполученого Королівства з вимогою з'ясувати, як Яковенку дозволили обійняти посаду посла РФ у Лондоні.
Посол Росії в Лондоні Олександр Яковенко був агентом радянських спецслужб, коли працював у радянському постпредставництві при ООН, у 1986 році американська влада вислала його разом з іншими радянськими дипломатами під час операції під кодовою назвою Famish. Про це 2 березня написала газета The Mail on Sunday.
Як стверджують джерела видання, американці не сумнівалися, що молодий третій секретар радянської місії в ООН пов'язаний із ГРУ або КДБ, тому вислали його в першій групі із 24 дипломатів, які, за даними адміністрації Рональда Рейгана, становили загрозу національній безпеці США.
У 2011 році Яковенка призначили послом Росії у Великобританії. На період його каденції припало кілька випадків загибелі людей, які ЗМІ пов'язували з діяльністю спецслужб РФ. Серед них – смерть російського політика і бізнесмена Бориса Березовського, пише видання.
Два депутати Палати громад британського парламенту – Боб Сілі (Консервативна партія) і Ян Остін (незалежний) – вимагали від міністра закордонних справ Сполученого Королівства Джеремі Ганта пояснити, чи знала влада про ймовірну роботу Яковенка під прикриттям у США.
Відносини між Росією і Великобританією ускладнилися після того, як у березні 2018 року в британському Солсбері отруїли розробленим у РФ нервово-паралітичним агентом "Новачок" колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію.
У відповідь на атаку приблизно 30 країн вислало російських дипломатів. Великобританія вислала 23 російських дипломатів і призупинила двосторонні контакти з Росією. Кремль після цього оголосив персонами нон ґрата дипломатів із 25 країн.
28 грудня Яковенко заявив, що Москва і Лондон домовилися про поступове відновлення складів дипломатичних місій. Він висловив надію, що принаймні половину співробітників російського посольства буде відновлено.