Посли ЄС схвалили нові санкції проти Ірану за участь у війні в Україні – ЗМІ
За його словами, рішення ухвалили буквально "за 15 хвилин до нашої розмови". Його оформлять письмово й опублікують 20 жовтня.
"Санкції були схвалені щодо трьох осіб і компанії – виробника дронів", – сказало джерело.
Відповідно до документа, що є у розпорядженні агентства, під санкції потрапила Shahed Aviation Industries – компанія, відповідальна за проєктування та розроблення іранського БПЛА Shahed.
"Секретну серію дронів передали Російській Федерації і використовують в агресивній війні проти України. Отже, Shahed Aviation Industries відповідає за підтримку уряду РФ, винного в анексії Криму та дестабілізації України", – цитує документ агентство.
За його даними, у списку також фігурує начальник штабу збройних сил Ірану генерал-майор Мохаммад Госсейн Багері, командувач аерокосмічного Корпусу вартових ісламської революції Саєд Агаджані, а також Годжатола Гореїші, який відповідає за логістику в іранському міністерстві оборони.
Контекст:
Росія цієї осені застосовує в Україні щонайменше два види іранських безпілотних літальних апаратів – дрони-камікадзе Shahed-136 і багатоцільові БПЛА Mohajer-6. Британська розвідка стверджує, що окупанти використовують іранські дрони-камікадзе в Україні щонайменше із серпня. Вони перефарбували БПЛА у свої кольори та назвали "Герань-2".
23 вересня МЗС України оголосило про рішення позбавити акредитації посла Ірану та скоротити штат посольства Ірану у Києві у відповідь на застосування РФ іранських дронів. Тоді офіційний представник МЗС Ірану Насер Канаані заявляв, що рішення МЗС України базується на "непідтверджених повідомленнях" і стало "результатом галасу" у ЗМІ "з боку іноземних сторін".
Уранці 17 жовтня, за тиждень після масованого обстрілу України 10 жовтня, Росія здійснила нову атаку на столицю дронами-камікадзе, а також атакувала ще низку областей дронами і ракетами.
18 жовтня Reuters із посиланням на свої джерела повідомило, що Іран має намір надати Росії ракети "земля – земля" на додачу до великої кількості безпілотників. За даними агентства, Москва попросила про додаткові дрони і балістичні ракети з підвищеною точністю, зокрема ракети сімейства Fateh і Zolfaghar. Постачання може відбутися протягом 10 днів.