Посол РФ у США заявив, що Кремль не дасть себе спровокувати на "емоційний зрив"
В американської та британської влади немає доказів причетності Кремля до замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, підкреслив посол РФ у Вашингтоні Анатолій Антонов.
Вислання російських дипломатів зі США – ознака "дуже тривожних симптомів". Про це 27 березня заявив посол РФ у Вашингтоні Анатолій Антонов, повідомили у Facebook представництва.
За його словами, в американської та британської влади немає доказів причетності Кремля до замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.
Антонов переконаний, що "опонентам не подобається сильна і могутня Росія". Водночас посол пов'язав рішення про депортацію дипломатів із пожежею в торговому центрі в Кемерові, унаслідок якої загинуло 64 людини.
"У день трагедії в Кемерові ми побачили від офіційного Вашингтона емоційну глухоту, байдужість і бездушність. Нам просто вирішили зробити ще більш боляче", – зазначив Антонов.
Посол РФ вірить, що "правда випливе".
"Спровокувати на емоційний зрив ми себе не дамо. Відповідь буде", – резюмував він.
4 березня 2018 року 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння у британському Солсбері. Офіційний Лондон заявив, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Кремль відкинув підозри.
14 березня влада Великобританії оголосила про вислання із країни 23 російських дипломатів. Росія занесла до списків персон нон ґрата таку саму кількість британських представників.
26 березня голова Європейської ради Дональд Туск повідомив, що російських дипломатів вишлють із 14 країн ЄС. Цього самого дня глава Білого дому Дональд Трамп наказав депортувати зі США 60 співробітників дипмісій РФ. Також американська влада закриє російське Генконсульство в Сіетлі.
13 російських дипломатів вишле Україна. Двох – Австралія.
У Раді Федерації РФ пообіцяли симетричну відповідь на такі дії.