Посол США в Росії про удар по Сирії: Це не конфлікт між наддержавами
Перед ударом по об'єктах у Сирії США зв'язувалися з РФ, щоб зменшити ризик жертв серед російських військовослужбовців і мирного населення, зазначив американський посол у РФ Джон Гантсман.
Удари сил США та їхніх союзників по об'єктах у Сирії зумовлені необхідністю продемонструвати рішучість світової спільноти зробити все можливе, щоб не допускати застосування хімічної зброї силами президента Сирії Башара Асада. Про це заявив посол США у РФ Джон Гантсман, повідомляють на сайті посольства.
"Незважаючи на спроби спотворити правду, факт залишається фактом: численні достовірні звіти з місця подій, багато з яких доступні широкому загалу, вказують на використання хімічної зброї в Думі 7 квітня – у районі бойових дій збройних сил режиму Асада. Ці звіти підтверджують і раніше встановлені факти використання хімічної зброї сирійським режимом", – ідеться в заяві.
За словами Гантсмана, перш ніж ужити якихось заходів, США зв'язалися з РФ "із метою запобігти жертвам серед російських військовослужбовців або мирного населення".
"Усі цілі, вибрані для ураження, однозначно є частиною незаконної програми хімічної зброї, розгорнутої президентом Асадом. Наші дії – це не конфлікт між наддержавами на світовій політичній арені. Ми захищаємо принцип, який полягає у тому, що неприпустимо використовувати хімічну зброю будь-де і будь-коли", – заявив дипломат.
Він зазначив, що США сподіваються на співпрацю з Росією і чекають, що російський уряд разом зі світовою спільнотою "засудить жахливі дії режиму Асада і допоможе зробити так, щоб жах, який пережили в сирійському місті Дума, не повторився".
Гантсман підкреслив, що США готові працювати разом із Росією над вирішенням цього завдання.
"Але ми не можемо допустити і ніколи не допустимо, щоб режим Асада використовував жахливу, заборонену хімічну зброю", – наголосив посол.
У ніч на 14 квітня США, Великобританія і Франція завдали ударів по трьох об'єктах у Сирії. Спецоперація стала відповіддю на застосування хімічної зброї в місті Дума у Східній Гуті, де 7 квітня загинуло від 70 до 100 осіб.
Західні країни звинувачують в інциденті збройні сили Асада. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров стверджував, що російські фахівці не виявили в Думі доказів хімічної атаки.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ скликає екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з авіаударами по Сирії.