Посол України в ООН про загострення ситуації у світі: Думаю, до ядерної війни не дійде
У разі, якщо ядерна війна почнеться, не знадобляться вже жодні міжнародні організації, зокрема й Організація Об'єднаних Націй, заявив постпред України в ООН Володимир Єльченко.
Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко вважає, що попри загострення ситуації у світі загрози ядерної війни немає. Про це він заявив в інтерв'ю "Українській правді".
"Хоча зараз, мабуть, світ пройшов відносно спокійну хвилю і знову підійшов до небезпечних викликів. Навіть не підійшов, це вже відбувається – і Сирія, і КНДР, і російська агресія проти України, і подальші плани Росії... Та попри все це загострення, я думаю, до ядерної війни не дійде", – зазначив дипломат.
Він додав, що навіть Індія і Пакистан, у яких серйозний конфлікт навколо Кашміру, запевнили, що застосовувати ядерну зброю не збираються.
За словами Єльчина, усі розуміють, що в разі, якщо ядерна війна почнеться, не знадобляться вже жодні міжнародні організації, зокрема й ООН.
Із 2006 року Північна Корея провела шість випробувань ядерної зброї і десятки запусків балістичних ракет. 29 листопада 2017 року КНДР здійснила запуск міжконтинентальної балістичної ракети нового типу "Хвасон-15". За словами північнокорейського лідера, це стало завершенням процесу створення "державних ядерних сил" КНДР. У відповідь Південна Корея того самого дня провела ракетні навчання на кордоні з КНДР.
Глава Пентагону Джеймс Меттіс у жовтні заявляв, що будь-яку атаку КНДР на Сполучені Штати або союзників буде відбито. За словами глави Пентагону, "будь-яке використання ядерної зброї призведе до ефективної та непереборної військової відповіді".
2 грудня радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Герберт Макмастер зазначив, що ризик війни з КНДР "зростає з кожним днем".
12 грудня державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Сполучені Штати Америки готові до переговорів із Північною Кореєю без попередніх умов.
13 грудня глава КНДР закликав розробляти в країні ще більше ядерної зброї.
Уранці 9 січня в демілітаризованому селі Пханмунджом на кордоні Північної і Південної Кореї пройшли дипломатичні переговори між Пхеньяном і Сеулом. Основною темою стала потенційна участь КНДР у зимових Олімпійських іграх, які пройдуть із 9-го до 25 лютого в південнокорейському Пхьончхані.
Північнокорейська сторона під час переговорів запропонувала відправити делегацію високого рангу, групи артистів і спортсменів, а також журналістів на Олімпіаду 2018.