Посольство Великобританії в Україні підтримало рішення щодо посилення санкцій проти РФ
"Ми вітаємо рішення уряду Великобританії про посилення режиму санкцій проти Росії. Тепер для забезпечення миру необхідні жорсткіша дипломатія та спільні дії", – зазначили у твіті.
Дипломати також висловили сподівання, що інші західні партнери підуть за прикладом Великобританії.
Парламент Великобританії 10 лютого дозволив уряду посилити санкції проти Росії. Уряд країни може вводити санкції проти російських компаній та фізичних осіб у широкому спектрі економічних і стратегічно важливих секторів.
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон 1 лютого під час візиту в Україну заявив, що Великобританія разом із західними партнерами готують пакет санкцій, який активують "тієї самої хвилини, як нога російського солдата наважиться перетнути кордон України і ступити на українську територію".
"Ми це робимо не для того, щоб показати ворожість до Росії, а щоб продемонструвати свою відданість захисту свободи, демократії та суверенітету України перед агресією", – сказав Джонсон.
Контекст:
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною. За даними Міноборони України станом на 28 січня, поблизу українського кордону перебувало майже 112 тис. військовослужбовців РФ, із морським і авіаційним компонентом – приблизно 130 тис.
Країни Заходу та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації.
У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. США, як повідомила заступниця держсекретаря США Венді Шерман, бачать усі ознаки того, що президент РФ Володимир Путін має намір застосувати військову силу проти України "зараз або, можливо, в середині лютого". Проте невідомо, чи ухвалив він остаточне рішення, зазначила вона.
24 січня після засідання РНБО, на якому розглядали зокрема питання нацбезпеки, президент України Володимир Зеленський сказав, що "все спокійно, причин для паніки немає". Секретар РНБО Олексій Данілов того самого дня заявив, що повномасштабне вторгнення Росії зараз неможливе.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив 2 лютого, що немає жодних достовірних теоретичних дат початку можливого широкомасштабного вторгнення Росії до України.