"Потьомкінські села й німі люди". Про Білорусь розповів шоумен Дудинський, який переїхав в Україну

В Україну Дудинський переїхав у червні
Фото: katyarayaa / Instagram
У Білорусі не так добре, як про це розповідають державні ЗМІ, заявив в інтерв'ю "Обозревателю", яке було опубліковано 15 серпня, білоруський шоумен, телеведучий Денис Дудинський, котрий переїхав в Україну.

Про це почали говорити після репліки журналіста, що українці уявляють собі Білорусь за стереотипам про ДЕСТ, чисті продукти, гарні дороги, безплатну медицину й роботу ферм, де "кожному фермеру – дім".

"Тому що вам тільки це й розповідають. У нас усі канали – державні, це все єдиний рупор, і те, про що вони мовлять, зливається в один потужний потік... Як насправді, можна дізнатися, тільки сівши в машину і проїхавши по Білорусі", – пояснив Дудинський.

Він підкреслив, що в Білорусі "фермерів немає – є колгоспники".

кби ви могли бачити, в яких будинках вони живуть! Із гівна й гілок. У красивому сюжеті вам розкажуть, що передовику виробництва в такому-то колгоспі дали будинок. Але цей будинок побудований так "якісно", що за два-три роки складеться, наче книжка. І ніхто ним займатися не буде. У комбайнера Васі й наближених президента різні будинки. Здалеку вам здається, що в селі у Васі все чудово. Але насправді Білорусь – це потьомкінські села й німі люди", – заявив шоумен.

Контекст:

Дудинського в Білорусі затримували восени 2020 року. Тоді його обвинуватили в участі у несанкціонованому заході й дали 10 діб адміністративного арешту. За інформацією "Радые Свабода", зрештою він відбув 12 діб без пояснення причин.

2 червня 2021 року додому до сім'ї Дудинського з обшуком прийшли співробітники фінансової міліції та забрали його і дружину Катерину Раєцьку на допит. Повідомляли, що Дудинського "перевіряють щодо питань оподаткування".

9 червня Раєцька повідомила, що вони з чоловіком виїхали в Україну.

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

У Білорусі проводили акції протесту незгодних із результатами виборів. Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло чотири учасники мітингів. За даними опозиції, загинуло восьмеро осіб.

Лукашенко 23 вересня вступив, як він вважає, на посаду президента. Вперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували й не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.

Переслідування опозиції в країні тривають досі.