"Мають боротися проти Путіна". Глава МЗС Литви заявив, що країна не надаватиме прихистку росіянам, які "уникають відповідальності"

Ландсбергіс: Росіяни мають залишитися і боротися. Проти Путіна
Фото: EPA
Литва не прийматиме росіян, які хочуть "уникнути відповідальності". Про це заявив міністр закордонних справ країни Габріелюс Ландсбергіс у Twitter 23 вересня.

"Литва не надаватиме прихистку тим, хто просто уникає відповідальності. Росіяни мають залишитися і боротися. Проти Путіна", – заявив міністр.

Контекст:

31 серпня глави МЗС країн ЄС домовилися повністю зупинити спрощену процедуру видавання віз росіянам. Водночас повної заборони видавання віз не буде, оскільки стосовно цього немає одностайності країн ЄС, заявив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто. Проти повної заборони на видавання віз російським туристам виступають НімеччинаФранціяУгорщинаКіпр та Греція.

Рада Євросоюзу 9 вересня схвалила рішення, яке повністю зупиняє дію угоди про спрощення візового режиму між Євросоюзом та Росією.

Із 25 країн Шенгенської зони, які до війни видавали візи росіянам, 10 держав на національному рівні перестали це робити з деякими винятками.

Країни Балтії та Польща закрили з 19 вересня в'їзд для громадян Росії, які їдуть із метою туризму, зокрема тих, які мають шенгенські візи, видані третіми державами.

22 вересня Норвегія зупинила дію Угоди про спрощення візового режиму з РФ.

21 вересня президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив, що підписав указ про оголошення часткової мобілізації в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну.

20 вересня, коли звернення Путіна тільки анонсували, у російському сегменті Google зросла кількість запитів про те, як виїхати з РФ або дістати відтермінування від армії, а наступного дня, вже після оголошення Путіним про мобілізацію, у кілька разів зросли ціни на авіаквитки з РФ. На автомобільних КПП на кордоні Росії з низкою країн виникли затори через велику кількість охочих виїхати. Зокрема, великі скупчення машин фіксують на кордоні з Фінляндією, Монголією та Грузією.