Хусити атакували нафтовий порт у Саудівській Аравії
Кілька нафтових об'єктів на території Саудівської Аравії зазнали атак із боку повстанців-хуситів. Про це 7 березня повідомило Saudi Press Agency.
Дрони, оснащені бомбами, атакували також резервуар для зберігання нафти в експортному терміналі порту Рас-Таннура на узбережжі Перської затоки.
За інформацією агентства, відповідальність за теракти взяли на себе підтримувані Іраном повстанці-хусити, які 2014 року захопили контроль над столицею Ємену Саною і деякими районами на півночі країни.
Нещодавно повстанці активізували напади, завдавши удару по складу палива Saudi Aramco у Джидді за допомогою крилатої ракети. Більшість ударів завдає обмежених збитків, проте вони вплинули на ринки енергетики й судноплавства, зазначає Bloomberg.
Інформагентство Bloomberg пише, що атака призвела до підвищення ціни на нафту "до рівня, небаченого від початку пандемії коронавірусу".
14 вересня 2019 року бойові дрони і ракети вразили понад 10 об'єктів на території Саудівської Аравії. На території заводу Saudi Aramco в Саудівській Аравії виникла пожежа. Відповідальність за пуск безпілотників на об'єкти саудівської нафтової компанії взяли на себе єменські сепаратисти-хусити.
У США вважають, що за атаками стоїть Іран. Державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео заявив, що Іран вчинив безпрецедентну атаку на світове енергопостачання, і закликав усі країни беззастережно засудити напад. Уряд США оприлюднив супутникові знімки, згідно з якими повітряного удару по нафтопереробному заводу Saudi Aramco в Саудівській Аравії не могли завдати з південного боку, тобто з Ємену. Атаку було проведено з території Ірану або Іраку, зробили висновок у Вашингтоні.
Тодішній президент США Дональд Трамп 15 вересня заявив, що Штати після інциденту – у повній бойовій готовності. У Тегерані назвали твердження про причетність до атаки дронів "безглуздими".