Представник Великобританії в ООН про голосування за резолюцію щодо Сирії: Авторитет РФ як члена Радбезу підірваний
Росія не має мандата вести розслідування хімічних атак, заявила представник Сполученого Королівства в ООН Карен Пірс.
Росія продовжує порушувати норми міжнародного порядку, свідченням чого стало її вето на резолюцію щодо подій у Сирії. Про це на засіданні Ради Безпеки ООН 10 квітня заявила постійний представник Великобританії Карен Пірс. Трансляцію вів телеканал RT.
Пірс назвала "сумним" день голосування за резолюцію щодо розслідування хімічної атаки в Думі.
"Заветувавши резолюцію, Росія перетнула важливий рубіж. Вона, радше перетне всі межі, ніж погодиться на санкції проти свого союзника, Сирії. Нас просять повірити в російську версію подій. Але в Росії немає мандата проводити розслідування в Сирії", – сказала британський постпред.
Пірс нагадала про заяву постійного представника РФ при ООН Василя Небензі, що факту застосування зарину і хлору в сирійській Думі не підтверджено.
"Сліди не виявлено ким? Російські фахівці не були уповноважені Радбезом. Нам потрібен незалежний механізм, який матиме довіру ООН і народу Сирії", – зазначила вона.
Дипломат звинуватила Москву в систематичному замовчуванні випадків застосування хімічної зброї сирійським урядом.
"Росія зловживає правом вето, намагаючись захистити Сирію від міжнародного засудження за застосування хімічної зброї проти свого народу, – заявила Пірс. – Авторитет Росії як члена Ради Безпеки підірваний. Ми не будемо стояти осторонь і спостерігати, як Росія зневажає глобальні норми безпеки".
7 квітня волонтери та рятувальники повідомили, що в Сирії вертоліт скинув бочкову бомбу з хімічною речовиною на місто Дума у Східній Гуті, унаслідок хіматаки загинуло від 70 до 100 осіб.
Президент США Дональд Трамп 8 квітня назвав главу Сирії Башара Асада "твариною", заявивши, що за хімічну атаку в Сирії несуть відповідальність Іран і Росія, і попередив, що за це "доведеться заплатити високу ціну".
9 квітня він заявив, що Вашингтон планує протягом найближчих годин ухвалити рішення про відповідь на хімічну атаку в Думі.
10 квітня Росія заблокувала американський проект резолюції Радбезу ООН щодо Сирії. Російського проекту також не ухвалили.