Представники США і Китаю на зустрічі на Алясці обмінялися різкими докорами – ЗМІ

Представники США казали, що китайська делегація порушила протокол
Фото: ЕРА

Держсекретар США Ентоні Блінкен і радник із національної безпеки Джейк Салліван розпочали зустріч із головою канцелярії комісії Центрального комітету Комуністичної партії Китаю із закордонних справ Ян Цзечі і міністром закордонних справ Китаю Ван І з висловлення невдоволення політикою Китаю в Сіньцзяні і кібератаками на США, написало японське агентство Nikkei.

Високопосадовці США і Китаю обмінялися докорами про політику двох країн на зустрічі на Алясці. Американська сторона заявила про гру на публіку з боку китайських дипломатів, а китайська звинуватила представників адміністрації Джо Байдена в розмові з позиції сили, зазначило японське агентство Nikkei.

Держсекретар США Ентоні Блінкен і радник із національної безпеки Джейк Салліван розпочали зустріч із головою канцелярії комісії Центрального комітету Комуністичної партії Китаю із закордонних справ Ян Цзечі і міністром закордонних справ Китаю Ван І з висловлення стурбованості діями Китаю.

Американська сторона висловила невдоволення політикою Китаю в Сіньцзяні, Гонконгу, Тайвані, а також кібератаками на Сполучені Штати й економічним тиском на союзників. Кожна із цих дій загрожує заснованому на правилах порядку, який підтримує глобальну стабільність, заявив держсекретар.

У відповідь на це Ян Цзечі заявив про недовіру демократії в самих США і веденні перемовин із позиції сили. Він додав, що така розмова – "не спосіб мати справу з китайським народом". Ван І зауважив, що нові санкції США щодо Гонконгу, оголошені за день до зустрічі, обурили китайський народ.

Після виступу китайського представника Блінкен затримав журналістів і став пояснювати їм, що США не прагнуть до конфлікту з Китаєм, але відстоюватимуть свої принципи і своїх союзників.

Представники США поскаржилися на порушення китайською делегацією протоколу, написало видання Politico. У США заявили, що на початку перемовин домовлялися про короткі двохвилинні заяви. Американські учасники перемовин вважали за потрібне відповісти на його висловлювання, що ще подовжило вступ до перемовин. Китайська делегація приїхала з наміром працювати на публіку, зосередившись на публічній театральній виставі, а не на суті справи, сказав представник адміністрації, якого процитувало видання.

Ян Цзечі згодом вніс позитивнішу ноту, висловивши надію, що серйозні труднощі в китайсько-американських відносинах мають залишитися в минулому, повідомила "Русская служба ВВС". За словами Ван І, Китай хотів би перезавантажити відносини з Америкою, які сягнули найнижчої точки за адміністрації колишнього президента Дональда Трампа.

Перемовини між представниками США і КНР тривали два дні – 18-го і 19 березня. Вони стали першим шансом для адміністрації Байдена продемонструвати, як Америка впорається з тим, що Блінкен назвав найбільшим геополітичним викликом ХХІ сторіччя, зазначило ВВС.