Прем'єр-міністр Польщі заявив, що зустріч Сі Цзіньпіна з Путіним викликає у нього занепокоєність
Матеріал доступний за підпискою, але його також публікує TVP World.
"Ця вісь Китай – Москва небезпечна. Ми намагаємося переконати Китай не підтримувати Росію в її агресивній міжнародній політиці", – сказав польський прем'єр.
Він зазначив, що Польща та Японія перебувають із різних боків від Росії, тому обидві країни повністю усвідомлюють "небезпеку російського імперіалізму".
Моравецький також заявив, що візит Кісіди до Києва 21 березня є ознакою підтримки планів України зберегти суверенітет і територіальну цілісність.
Зі свого боку прем'єр-міністр Японії зазначив, що російська агресія проти України триває уже рік, і висловив подяку Польщі, яка "відіграє роль хаба", що надає військову і гуманітарну підтримку Україні.
Учора Кісіда приїхав до України з першим візитом після початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.
Прем'єр Японії перед зустріччю із Зеленським відвідав деокуповану у квітні минулого року Бучу Київської області та запевнив, що Японія докладатиме зусиль для відновлення миру в Україні. За підсумками переговорів із президентом Кісіда повідомив про надання Японією Україні $0,5 млрд, частину цих коштів спрямують на нелетальне озброєння.
На спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським Кісіда закликав Путіна негайно припинити війну проти України.
Контекст:
20 березня глава КНР Сі Цзіньпін приїхав до РФ із державним візитом.
21 березня він провів переговори із президентом РФ Володимиром Путіним. За підсумками вони заявили, що говорили і про Україну. Путін сказав, що Захід "вирішив воювати з Росією до останнього українця", тому "Росія вимушена буде реагувати". За словами Путіна, "Росія та Китай проводять незалежну та самостійну зовнішню політику" і "солідарно" працюють над формуванням "справедливішого і демократичнішого багатополярного світового ладу, який має спиратися на центральну роль ООН, її Ради Безпеки, міжнародне право, цілі та принципи Статуту ООН".
Окрім того, президент РФ і китайський лідер підписали дві спільні заяви. У цих заявах ідеться про "поглиблення відносин усеосяжного партнерства і стратегічної взаємодії РФ і Китаю, що вступають у нову епоху", і про "план розвитку головних напрямів російсько-китайської економічної співпраці до 2030 року".