Прем'єр Великобританії намагається налагодити відносини з ЄС після Brexit – ЗМІ
Певною мірою під впливом наслідків російського вторгнення в Україну посадовці Великобританії розробляють пропозиції про те, як країна може тісніше співпрацювати з країнами ЄС у низці політичних сфер, зазначає Bloomberg. За даними видання, робота зосереджена на обороні, міграції й так званому економічному управлінні державою, включно з питаннями торгівлі, енергетики і міжнародних стандартів.
Великобританія хоче вирішити багаторічну суперечку з ЄС щодо торговельних домовленостей для Північної Ірландії. Водночас уряд країни сподівається закласти це як підґрунтя для серйознішого покращення зв'язків із ЄС, пише видання.
Водночас Bloomberg зазначає, що навіть після вирішення внутрішніх питань стосовно цього Сунак може зіткнутися зі скептизицмом з боку Європи.
У Великобританії наголошують, що зміна стратегії Лондона щодо Європи не є визнанням того, що Brexit зазнав невдачі, а "є відображенням мінливої реальності".
Контекст:
Великобританія перестала бути членом ЄС із 31 січня 2020 року – на підставі результатів референдуму, що відбувся у червні 2016 року, на якому 51,9% громадян висловилися за вихід із Євросоюзу. До кінця року між Великобританією і ЄС діяв перехідний період, країна залишалася в єдиному ринку і на неї поширювалися правила Євросоюзу. У ніч проти 1 січня 2021 року завершився формальний етап виходу Великобританії з Європейського союзу.
Вихід Великобританії з ЄС назвали Brexit ("брексит"), від слів Britain (Британія) й exit (вихід).