Президент Європейської ради закликав Китай вплинути на РФ, щоб вона припинила війну
Президент Європейської ради Шарль Мішель на засіданні Ради Безпеки ООН 20 вересня закликав Китай вплинути на країну-агресора Росію, щоб вона припинила війну проти України. Стенограму його промови опублікувала пресслужба Європейської ради.
"Ви застерігали Росію від використання ядерної зброї, і ми це вітаємо. Тепер ми просимо вас іти далі. Об'єднаймо зусилля, щоб переконати Росію припинити цю злочинну війну, яка завдає болю багатьом. Об'єднаймо зусилля, щоб переконати Росію поважати принципи Статуту ООН", – заявив Мішель.
Він додав, що цинічні дії Кремля погіршують ситуацію для всього світу.
"Вийшовши, наприклад, із Чорноморської зернової ініціативи. Коли вони стріляють ракетами по зернових силосах в Одесі, вони також завдають шкоди Африці й убивають найвразливіших, руйнуючи життя мільйонів", – сказав він.
Мішель заявив, що країни, які сидять за столом у Раді Безпеки, мають стояти на боці тих, на кого напали.
"Тому й народилася ця палата, тому ми сьогодні тут: щоб казати "ні" агресії. Захищати мир, безпеку та співпрацю між людьми й між усіма нашими націями", – сказав він.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.
У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської й Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні. Зокрема, 17 вересня ЗСУ деокупували Кліщіївку Донецької області.
18 вересня Ганна Маляр, яка обіймала посаду заступниці міністра оборони України, повідомила, що українські військові від початку контрнаступу звільнили на бахмутському напрямку 51 км&³2; української території, а на півдні країни – понад 260 км&³2;.