Президент Литви погодився із твердженням, що Путін є вбивцею
Під керівництвом Володимира Путіна Росія демонстративно не зважає на територіальну цілісність сусідніх країн, заявив президент Литви Гітанас Науседа.
Президент Литви Гітанас Науседа в опублікованому 29 березня інтерв'ю агентству BNS погодився із твердженням американського лідера Джо Байдена, що президент РФ Володимир Путін є вбивцею.
"На жаль, так", – сказав Науседа у відповідь на запитання, чи міг би він назвати російського президента вбивцею.
Литовський лідер підкреслив, що Росія демонстративно не зважає на територіальну цілісність сусідніх країн, зокрема України.
"Я бачу безліч ознак, які демонструють явну зневагу, назвімо це так, щодо цінностей цивілізованого світу, ігнорування права націй на самовизначення, ігнорування територіальної цілісності сусідів, що Кремль останнім часом робить досить демонстративно", – підкреслив Науседа.
В інтерв'ю ABC News, опублікованому 17 березня, Байден назвав Путіна вбивцею і заявив, що він заплатить за втручання в американські вибори. За даними американської розвідки, Росія проводила кампанію щодо дискредитації Байдена під час виборів 2020 року і її особисто санкціонував Путін.
У день опублікування інтерв'ю Байдена міністерство закордонних справ Росії викликало посла РФ у США для консультацій до Москви. У МЗС РФ пояснили, що консультації з послом потрібні для того, щоб проаналізувати, "що робити й куди рухатися" в контексті відносин між Росією і США.
18 березня Путін відповів на слова Байдена. Він побажав американському колезі здоров'я і додав: "Хто як обзивається, той сам так називається". Путін також запропонував Байдену 19-го або 22 березня поговорити у "прямому ефірі" про двосторонні відносини Росії та США і про стратегічну стабільність.
У Білому домі у відповідь заявили, що Байден у січні вже провів телефонні перемовини із президентом РФ, і "є інші світові лідери, із якими він іще не взаємодіяв". Прессекретарка Байдена Джен Псакі зазначила, що глава Білого дому найближчими днями "буде дуже зайнятий", телефонна розмова між президентами двох країн так і не відбулася.