Президентка Молдови висунула кандидатуру нового прем'єр-міністра
"Економіка та безпека країни потребують нового життя. Новий уряд має підвищити рівень безпеки й зберегти Молдову у світі вільних країн. […] Я провела консультації з парламентськими фракціями і запропонувала Доріна Речана кандидатом у прем'єр-міністри", – сказала Санду на брифінгу.
Спікер парламенту Ігор Гросу заявив, що фракція керівної партії "Дія та солідарність" (PAS) підтримала кандидатуру Речана.
Кандидат заявив, що негайно розпочне підготовку програми нового кабміну. Він назвав три основні пріоритети.
"Перше – порядок і дисципліна у держінститутах, вони мають обслуговувати громадян і бізнес. Так, є опір, але ми його подолаємо. Друге – дати нове життя економіці. Це означає дати більше ресурсів для інвестицій у бізнес, малі і середні підприємства. Це шлях до створення робочих місць, великих зарплат. Третє – мир та стабільність. Ми повинні консолідувати сектор безпеки, щоб усі люди почувалися у безпеці", – сказав він.
За словами Речана, особливим пунктом програми нового уряду він виділив інтеграцію в ЄС.
"Ми маємо прискорити процес гармонізації законодавства, виконати всі умови, але – увага — не для того, щоб поставити галочку, а задля забезпечення добробут у країні", – заявив політик.
Контекст:
10 лютого прем'єр-міністерка Молдови Наталія Гаврилиця повідомила, що йде у відставку. Санду прийняла відставку глави кабміну і подякувала їй за "величезну пожертву й зусилля, щоб очолити країну за часів такої кількості криз".
Аналізуючи причини відставки, "Радио Свобода" пов'язує її з імовірною боротьбою між різними фракціями керівної партії "Дія та солідарність", яка має в парламенті більшість. Окрім того, відставка відбулася на тлі повідомлень про план дестабілізації ситуації в Молдові, який, як стверджують, намагатиметься втілити у життя Росія. Про цей план згадав напередодні президент України Володимир Зеленський, молдовські спецслужби підтвердили, що вивчають інформацію українських колег.