Президент Південної Кореї виступив із заявою перед новим голосуванням щодо імпічменту
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у своєму телезверненні 12 грудня заявив, що рішення про введення воєнного стану минулого тижня було обґрунтованим і потрібним. Він також категорично відкинув усі звинувачення у спробі заколоту. Про це повідомило південнокорейське агентство Yonhap.
Юн Сок Йоль заявив, що використав свої президентські повноваження, щоб оголосити воєнний стан "для захисту нації й нормалізації державних справ" від опозиції, яку він звинуватив у паралізуванні роботи уряду. Президент назвав свої дії "надзвичайно виваженим політичним рішенням".
Юн Сок Йоль не вважає спробою заколоту скерування військ до парламенту під час воєнного стану. Він відкинув заклики піти у відставку, заявивши, що "буде боротися до останнього".
На думку президента Південної Кореї, опозиційні сили, які прагнуть домогтися імпічменту, а також блокують затвердження важливих бюджетних видатків, запланованих на наступний рік, перешкоджають роботі уряду.
Як сказав Юн Сок Йоль, незалежно від того, чи оголосять йому імпічмент, чи вестимуть розслідування, він має наміри "чесно протистояти цьому".
Як повідомляє Yonhap, 14 грудня відбудеться повторне голосування за імпічмент президента Юн Сок Йоля.
8 грудня агентство Yonhap поінформувало, що президент Південної Кореї дістав підозру в державній зраді. Раніше аналогічні обвинувачення в держзраді оголосили ексміністру оборони Кім Йон Хьону, який зараз перебуває у слідчому ізоляторі.
Контекст:
Воєнний стан президент Південної Кореї ввів 3 грудня на тлі кризи, яка виникла у країні. Він звинуватив керівну Демократичну партію в урізанні бюджету і сказав, що дії політсили паралізували роботу виконавчої влади.
4 грудня парламент Південної Кореї проголосував за вимогу скасувати воєнний стан. Він тривав у країні приблизно шість годин.
Reuters писало, що рішення президента про його введення шокувало країну.
4 грудня мітингувальники вимагали відставки президента після скасування воєнного стану. А парламентська опозиція Південної Кореї подала до Національних зборів законопроєкт про оголошення імпічменту президенту.
Голосування щодо імпічменту президента Південної Кореї, яке проводили 7 грудня, провалилося через бойкот керівної партії.