Прибічники Трампа у Вашингтоні вимагали "зупинити крадіжки". Протести переросли в сутички
Учасники протестів виступили на підтримку заяв президента США Дональда Трампа про те, що результати президентських виборів сфальсифікували. Протести переросли в сутички, унаслідок яких заарештували щонайменше 20 осіб.
Кілька тисяч прибічників президента США Дональда Трампа протестували у Вашингтоні проти результатів президентських виборів. У ніч із 14-го на 15 листопада сталися сутички, під час яких одного демонстранта поранили ножем, пише агентство Associated Press уранці 15 листопада.
Поранення дістало двоє співробітників поліції. Заарештували щонайменше 20 учасників заворушень. Їм висунули різні обвинувачення, зокрема напад і зберігання зброї.
"Русская служба ВВС" повідомила, що демонстранти виступили на підтримку заяв Трампа про те, що результати президентських виборів сфальсифікували. Прихильники Трампа почали збиратися у Вашингтоні ще ввечері в п'ятницю, 13 листопада. Кілька груп орендували автобуси, але більшість діставалася до столиці самостійно.
Заявки на проведення мітингів і маніфестацій подало кілька громадських організацій, які підтримують республіканців. Поліція Вашингтона підтвердила дозвіл на мітинг для групи Women for America First, яку очолює колишня активістка консервативного Руху чаювання Емі Кремер. Згідно з її заявкою, вранці в суботу біля Білого дому мало зібратися не менше ніж 10 тис. осіб, повідомило ВВС.
Серед демонстрантів у Вашингтоні була нещодавно обрана до Палати представників США від штату Джорджія Марджорі Тейлор Грін. Вона закликала людей піти до будівлі Верховного суду.
Протестувальники кричали "Зупиніть крадіжки" і "Рахуйте кожен голос".
Більшість учасників протесту була без масок, носіння яких за розпорядженням мера міста є обов'язковим у Вашингтоні.
В інших містах 14 листопада також провели демонстрації прихильників Трампа, повідомило Associated Press. Вони не хотіли визнавати законність колегії вибірників кандидата в президенти США, демократа Джо Байдена і його перемогу. Зокрема, в місті Делрей-Біч (штат Флорида) вийшло кілька сотень людей із табличками "Рахуйте кожен голос" і "Ми не можемо жити при марксистському уряді".
У Лансінгу (штат Мічиган) протестувальники зібралися біля будівлі місцевого Капітолію. Поліція штату Аризона повідомила про 1500 людей, які зібралися біля Капітолію у столиці штату Фінікс. У Сейлемі (штат Орегон) також протестували проти перемоги Байдена.
Передвиборчий штаб Трампа 4 листопада, посилаючись нібито на відсутність доступу до відстеження підрахунку голосів, вимагав зупинити його у трьох штатах: Джорджії, Мічигані і Пенсильванії. Пізніше суди в Джорджії та Мічигані відмовили в задоволенні позову штабу Трампа. Проте 6 листопада в Джорджії все ж вирішили провести перерахунок голосів через незначний розрив між кандидатами.
BBC 15 листопада писало, що в Джорджії переміг Байден, отримавши ще 16 голосів членів колегії вибірників (усього – 306), що гарантує йому відрив від Трампа на 74 голоси.
Основне голосування на виборах президента США провели 3 листопада. На посаду претендувало понад 10 кандидатів, головними конкурентами стали Трамп і Байден. Явка на цих виборах стала рекордною за 120 років – у них узяло участь приблизно 160 млн американців. Для перемоги на виборах кандидатові необхідно заручитися підтримкою 270 вибірників.
Байден уже оголосив, що буде наступним президентом США, з перемогою його привітало кілька світових лідерів, зокрема президент України Володимир Зеленський. Трамп відмовляється визнати поразку і гальмує процес передання влади, але 13 листопада він припустив, що в Білому домі працюватиме інша адміністрація.
Офіційно переможця виборів має оголосити голова Сенату США на засіданні 6 січня 2021 року. 20 січня обраний глава держави має скласти присягу.