Ухвалення законопроекту про автономний інтернет може призвести до відмови роботи зв'язку в РФ – Союз промисловців і підприємців
У Російському союзі промисловців і підприємців вважають, що витрати великих компаній на реалізацію положень закону про автономний інтернет можуть сягти $30 млн за п'ять років.
Передбачена законопроектом про "суверенний рунет" система централізованого управління мережею може стати причиною катастрофічної відмови роботи зв'язку в Росії. Про це йдеться в листі голови Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП) Олександра Шохіна, скерованому 6 лютого спікеру Держдуми РФ В'ячеславу Володіну, пише "Коммерсантъ".
Комісія зі зв'язку та інформаційно-телекомунікаційних технологій РСПП запропонувала авторам документа виробити порядок управління маршрутизацією трафіка, поширивши його тільки на суб'єкти критичної інфраструктури, але не на трафік абонентів, що включає фільми, музику, ігри тощо.
У РСПП також вказують, що забезпечувати працездатність інтернету у разі відключення від зарубіжних кореневих серверів не потрібно: у країні вже є 11 кореневих серверів, і цього достатньо.
Крім того, у союзі побоюються, що на операторів зв'язку та інтернет-компанії ляжуть великі витрати з установлення і обслуговування обладнання для аналізу трафіку. На їхню думку, великим компаніям за п'ять років доведеться витратити приблизно 2 млрд руб. (орієнтовно $30,3 млн).
Законопроект про автономний рунет внесено до Держдуми РФ у грудні 2018 року. Автори документа (сенатори Андрій Клішас і Людмила Бокова, а також депутат Держдуми Андрій Луговой) вважають, що його необхідно ухвалити "через загрозу агресивних дій у кіберпросторі" з боку США.
4 лютого уряд РФ підтримав законопроект, запропонувавши доопрацювати його після ухвалення у першому читанні, зокрема конкретизувати загрози для роботи інтернету, про які йдеться в документі, та передбачити видатки з бюджету на його реалізацію.