Професор Єля: Заарештований журналіст WSJ виявив, що економіка Путіна – це міф
За його словами, Гершкович останні кілька місяців перевіряв дані досліджень Єля про крах економіки РФ. Він також працював над матеріалами про ланцюжки постачань російської зброї та про ПВК "Вагнер", яка воює в Україні.
"Цьому мужньому журналісту, громадянину США, тепер загрожує 20 років каторжних робіт у Росії за те, що він просто розповів правду про крах російської економіки та оборонного відомства", – ідеться у статті.
Зонненфельд називає обвинувачення проти журналіста повністю сфабрикованими.
"Так, це справді "злочин" – сфабриковані обвинувачення в тому, що він діяв на користь уряду США, прагнучи зібрати інформацію про одне з підприємств російського військово-промислового комплексу, які нині становлять 60% державних витрат Росії. Тобто, інакше кажучи, його заарештували за те, що він ставив запитання про російську економіку", – пише професор.
Затримання широко шанованого американського журналіста є "новою жахливою ескалацією з боку [президента РФ Володимира] Путіна, який відкриває новий фронт у своїй війні", вважає Зонненфельд.
"США не можуть дозволити Гершковичу згнити в російських в'язницях за злочин, який полягає в точній фіксації стану російської економіки", – дійшов висновку він.
Контекст:
Про затримання Гершковича в Єкатеринбурзі ФСБ РФ повідомила 30 березня, його підозрюють у шпигунстві. Спецслужба стверджує, що американця затримали "під час спроби одержання таємних відомостей".
Того самого дня Лефортовський суд Москви заарештував Гершковича.
Російський журналіст Дмитро Колезєв написав у Telegram, що Гершкович їздив до Єкатеринбурга писати про ставлення до війни і про вербування місцевих жителів у ПВК "Вагнер". Співрозмовник серед західних журналістів, які працюють у Москві, розповів "Медузі", що, крім відвідування Єкатеринбурга, Гершкович їздив до Нижнього Тагілу. Там розташоване оборонне підприємство "Уралвагонзавод".
Редакція американської The Wall Street Journal "категорично заперечує" обвинувачення у шпигунстві на адресу Гершковича.
У міжнародній організації "Репортери без меж" заявили, що "стривожені" затриманням автора The Wall Street Journal. Там вважають арешт "заходом у відповідь" на роботу Гершковича щодо розслідування діяльності ПВК "Вагнер".
Президент США Джо Байден закликав російську владу звільнити американського журналіста. "Відпустіть його", – сказав він 31 березня журналістам, виходячи з Білого дому.
Верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель засудив затримання Гершковича. "У журналістів має бути можливість вільно займатися своєю професією, вони заслуговують на захист", – написав він у Twitter, додавши, що російська влада "вкотре демонструє систематичну зневагу свободою медіа".