Проти лікаря, який повідомив, що у крові білоруса Бондаренка не було алкоголю, відкрили кримінальну справу
У Генпрокуратурі Білорусі заявили, що лікар, який розповів журналістам про результати медичного огляду загиблого Романа Бондаренка, "розголосив лікарську таємницю, водночас повідомивши недостовірну інформацію".
Генпрокуратура Білорусі порушила кримінальну справу проти лікаря швидкої допомоги "та іншої особи" через розголошення лікарської таємниці. Про це пресслужба відомства повідомила у Telegram 19 листопада.
Ідеться про лікаря, який розповів порталу TUT.BY про результати медичного огляду загиблого білоруса Романа Бондаренка. У Слідкомі Білорусі стверджували, що Бондаренко був п'яний, але, за словами медика, у його організмі було нуль проміле алкоголю.
"Діючи умисно, без службової потреби, підозрюваний вступив у злочинну змову із представником інтернет-ресурсу TUT.BY, якому повідомив інформацію про результати медичного огляду Романа Бондаренка. Тим самим він розголосив лікарську таємницю, водночас надавши недостовірну інформацію. Дії названих осіб спричинили тяжкі наслідки, що виявилися в підвищенні напруги у суспільстві, створенні атмосфери недовіри до компетентних державних органів, спонуканні громадян до агресії та протиправних дій", – ідеться в повідомленні.
Кримінальну справу порушено за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 178 Кримінального кодексу Республіки Білорусь (розголошення лікарської таємниці). У Генпрокуратурі додали, що підозрюваних затримали.
Бондаренко помер 12 листопада. Перед цим його побили у Мінську під час конфлікту невідомих у масках із місцевими жителями через біло-червоно-білі стрічки.
По всій Білорусі з 9 серпня не вщухають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців (він керує країною з 1994 року). Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи подавали протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували й не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.
Євросоюз 2 жовтня запровадив обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада ЄС увів санкції проти Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, і ще 14 білоруських посадовців.
Після смерті Бондаренка Євросоюз пригрозив Білорусі новими санкціями. 19 листопада глава європейської дипломатії Жозеп Боррель розповів, що нові санкції введуть не лише проти фізичних, а й проти юридичних осіб.