Провал путінської війни та енергетична незалежність. Трасс назвала пріоритети своєї роботи у Європейській політичній спільноті
У Празі (Чехія) сьогодні відбувся перший саміт спільноти.
"Прем'єр-міністерка прибула до Праги на саміт Європейської політичної спільноти. Працюючи з нашими союзниками і друзями, ми хочемо: забезпечити провал путінської війни в Україні, припинити покладатися на російську енергію, посилювати наше реагування на нелегальну міграцію", – заявили в офісі прем'єра.
У своїй статті, опублікованій 6 жовтня, прем'єр-міністерка Великобританії зазначила, що "безпека, енергетика і міграція – три найнагальніші пріоритети для британського народу".
"Сьогоднішня зустріч не є конструкцією ЄС чи альтернативою ЄС. Вона об'єднує уряди з усієї Європи, приблизно третина яких перебувають поза ЄС. Британія після Brexit як незалежна країна, яка не входить до ЄС, має брати участь у дискусіях, які торкаються всього континенту і всіх нас тут, удома", – написала Трасс.
Трасс заявила, що цього року допомога Великобританії Україні становить £2,3 млрд. Наступного року країна виділить стільки само або більше, додала прем'єр-міністерка.
"Я закликатиму своїх європейських друзів і надалі працювати з нами, надаючи більше зброї, вводячи більше санкцій і підтримуючи Україну у процесі витіснення російських військ", – написала вона.
Окрім того, вона закликала ЄС працювати над тим, щоб більше не опинитися в ситуації енергетичної залежності від РФ. Також в Європейській політичній спільноті, на думку Трасс, мають порушувати питання міграції.
"Ми пишаємося тим, що відкрили свої домівки для 130 тис. українських біженців. Але нам потрібна сильніша відповідь злочинним угрупованням, які експлуатують зневірених людей", – зауважила вона.
Контекст:
Співпрацю у межах Європейської політичної спільноти запропонував президент Франції Еммануель Макрон у травні. Політик заявив, що формат має бути відкритим для країн, які поділяють основні цінності ЄС і допускають співпрацю у таких галузях, як безпека, енергетика та інфраструктура.
Новий формат має стати засобом поглиблення відносин між ЄС і його сусідами, зокрема країнами – кандидатами у члени ЄС, такими як Україна й Молдова. Ця спільнота також буде відкрита для Великобританії, що дасть їй можливість активніше брати участь у європейських справах після Brexit.