"Птах на волі". Маск завершив купівлю Twitter і звільнив топменеджерів – ЗМІ

Маск хоче зробити Twitter місцем "для всіх типів коментарів"
Фото: EPA
Американський підприємець Ілон Маск 27 жовтня завершив угоду на купівлю Twitter за $44 млрд. Про це повідомила газета The New York Times з посиланням на свої джерела.

Маск заявив, що хоче зробити платформу соцмережі "вільнішим місцем для всіх типів коментарів". Також, за інформацією The New York Times, він планує скасувати заборону використання Twitter колишньому президентові США Дональду Трампу, назвавши таке обмеження "морально неправильним".

У Twitter Маск написав: "Птах на волі".

Серед цілей Маска також боротися зі спам-ботами і зробити загальнодоступними алгоритми визначення того, як контент надають користувачам.

Водночас він планує скоротити кількість співробітників. За даними Reuters, ідеться про 7,5 тис. людей. За даними ЗМІ, увечері 27 жовтня Маск уже звільнив чотирьох топменеджерів Twitter, включно з головним виконавчим директором, фінансовим і юридичним директорами. Він звинуватив їх у тому, що "ввели його та інвесторів Twitter в оману через кількість фальшивих акаунтів на платформі", зазначило агентство. За інформацією видання, топменеджерів "випровадили" з офісу, щойно угоду було завершено.

Учора Маск опублікував лист, у якому заявив, що купує соцмережу, "щоб допомогти людству", а не заробити грошей.

Контекст:

Маск оголосив про купівлю соціальної мережі у квітні за ціною $54,20 за акцію, тобто $43,4 млрд за всю компанію. На його думку, компанія потребує перетворення. 26 квітня сторони остаточно погодили умови і домовилися, що Маск купить Twitter за $44 млрд.

Потім Маск почав звинувачувати соцмережу в поширеності ботів на платформі й вимагати статистику про наявність фейкових акаунтів. 13 травня Маск зупинив купівлю Twitter, пославшись на розгляд кількості ботів у соцмережі. 7 червня він опублікував відкритий лист до Twitter із погрозою розірвати угоду, якщо не дістане даних про ботів. За місяць він повідомив, що компанія так і не надала інформації про підроблені або спам-акаунти на платформі. Через це він вирішив припинити оформлення угоди з купівлі.

12 липня Twitter подала позов проти Маска, а його поведінку назвала "несумлінною". "Влаштувавши публічне видовище, щоб ввести Twitter у гру, і запропонувавши, а потім підписавши вигідну для продавця угоду про злиття, Маск, вочевидь, вважає, що він, на відміну від будь-якої іншої сторони, на яку поширюється договірне право штату Делавер, має право передумати, порушити діяльність компанії, знищити вартість акцій і піти", – ідеться в позові.

На початку жовтня бізнесмен заявив, що завершить угоду і попросив зупинити проти нього судову справу.