Пугачов: Чубайс ніколи на роботу не брав ніякого Путіна. Навпаки: Чубайс "зарубав" Путіна, коли його намагалися проштовхнути в адміністрацію
Колишній керівник адміністрації президента (АП) РФ (1996–1997) Анатолій Чубайс боявся президента Росії Володимира Путіна, оскільки свого часу чинив опір, коли того "проштовхували" на роботу в АП. Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив колишній російський банкір, який проживає у Франції, колишній друг президента РФ Володимира Путіна Сергій Пугачов.
За словами колишнього друга президента РФ, "Чубайс, певна річ, із 90-х знає Путіна чудово", зокрема тому, що "молодого реформатора" Чубайса свого часу просував КДБ. Пугачов додав, що про це розповідав голова КДБ СРСР 1988–1991 років, член ДКНС Володимир Крючков.
"Це 100%. Він [Чубайс] цього не приховує. Він каже: "Я ж не генерал КДБ, а я просто агент". Агенти нібито, на його думку – це всі громадяни Радянського Союзу, які чогось досягли", – стверджує ексбанкір.
За словами Пугачова, "у Чубайса були проблеми з Путіним".
"Звісно, це не така близька людина, як [колишній глава Рахункової палати Росії Олексій] Кудрін. Це ілюзія, це міф, вигадана історія. По-перше, Чубайс ніколи на роботу не брав ніякого Путіна. Бо всі кажуть: Чубайс узяв Путіна на роботу тощо. Навпаки, Чубайс "зарубав" Путіна, коли Путіна намагалися проштовхнути в адміністрацію", – уточнив він.
За розповідями банкіра, коли Чубайс був керівником адміністрації першого президента РФ Бориса Єльцина, Путіна "намагалися проштовхнути начальником управління".
"Це просто нуль. Причому якогось нереального. Чубайс, коли дізнався, особисто сказав: "Ні, ні, цього – узагалі. До побачення", – згадує Пугачов.
Причин такої позиції ексглави АП колишній друг Путіна не знає, а сам Чубайс, за словами Пугачова, про свої мотиви йому не розповідав.
"Але в них були після цього, після того, як у підсумку все-таки Путін пішов, пішов, пішов, Чубайс дуже схвильовано ставився, і дуже напружувався, і дуже боявся його. Боявся, що він мститиме. Реально просто боявся. Навіть коли він був у РАТ "ЄЕС" тощо", – вважає Пугачов.
Унаслідок цього ексглава АП, на його думку, був до Путіна "все одно ближчий, ніж усі інші".
"Це нібито не зовсім кооператив "Озеро", але друга черга. І Чубайс такий для нього дуже був, скажімо, зручний у тому сенсі, що, по-перше, усі хочуть на нього всіх собак повісити, починаючи з приватизації і закінчуючи чим завгодно, і все ж, зверніть увагу, він йому віддав цю держкорпорацію ["Роснано"]", – розповів колишній російський банкір.
Колишній друг Путіна припускає, що глава Кремля свідомо відправив Чубайса з Росії на Захід після 22 лютого 2022 року як потенційного перемовника.
"У нього дуже гарні зв'язки на Заході, дуже гарні лобісти там. І ось цієї миті, власне, така банальна операція й відбувається. І Чубайс вилітає кулею, як ми знаємо, в Італію, собі спокійненько там чекає. Навіть коли він виповз, я одразу сказав: "Чекайте. Він зараз скоро підсвітиться у Вашингтоні й говоритиме: "Ось як так?" – тощо, п'яте-десяте". Але, як-то кажуть, усе пішло не так. І на сьогодні Чубайс Путіну не потрібен", – вважає ексбанкір.
Він уточнив, що "глобальний путінський план із проникнення Чубайса у "вашингтонський обком" не відбувся, але колишній російський топчиновник ще "може стати в пригоді".
"Йому [Путіну] однаково потрібні якісь люди на кшталт [російського бізнесмена, мільярдера Петра] Авена, Чубайса, які реально можуть просто зайти, там, поговорити, сказати: "Ну, слухайте, така ситуація", – передбачає колишній друг президента РФ.
Він припустив, зокрема, що використати Чубайса Путін може, щоб натякнути Заходу на ймовірне використання Росією ядерної зброї.
"Дивіться: прийде Чубайс завтра й у Вашингтоні скаже: "Не жартуйте. Він на межі. Завтра просто бахне по Вашингтону". Тобто він людина, яка здатна з кимось розмовляти. Має реальні контакти. Тому – чому ні?" – підсумував Пугачов.
Пугачов: 70-х років безпілотник долітає до Енгельса, а другий – до Рязані. Про що це свідчить? Що ППО в Росії немає. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Чубайс – російський політичний, національний діяч, економіст. Генеральний директор державної корпорації "Российская корпорация нанотехнологий". Із 2011-го до 2020 року – голова правління "Роснано". З 4 грудня 2020 року до 22 березня 2022 року – спеціальний представник президента РФ у зв'язках із міжнародними організаціями задля досягнення цілей сталого розвитку.
23 березня стало відомо, що Чубайс пішов у відставку і виїхав із Росії, за однією з версій, це сталося через його незгоду з війною, розв'язаною Путіним в Україні.
З липня 1996 року до березня 1997-го Чубайс був керівником адміністрації президента РФ Бориса Єльцина, перейшовши в АП з посади заступника глави уряду Росії.
Путін після поразки мера Санкт-Петербурга Анатолія Собчака (у команді якого він працював) на губернаторських виборах 1996 року переїхав до Москви, де його призначили заступником керівника справ президента РФ. Після перебування на чолі Федеральної служби безпеки РФ і на посаді секретаря Ради безпеки в серпні 1999 року очолив уряд.
У грудні 1999 року у зв'язку з відставкою Єльцина Путін став в.о. президента Росії. У березні 2000 року на президентських виборах його обрали главою держави, він здобув понад 50% голосів підтримки. Путін перебуває при владі понад 20 років. 2018-го його обрали на четвертий президентський строк. У 2008–2012 роках Путін був главою уряду, у цей час посаду президента обіймав Дмитро Медведєв.