Пугачов: Теоретично Путін може застосувати ядерну зброю, практично – ні. Він не диктатор рівня Гітлера, який наказав – і все здійсниться G

Навіть якщо Путін віддасть наказ про застосування ядерної зброї, не факт, що його виконають, вважає Пугачов
Фото: EPA
Оточення президента Росії Володимира Путіна може саботувати наказ про застосування ядерної зброї. Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів колишній російський банкір, який живе у Франції, колишній друг Путіна Сергій Пугачов.

"Начебто вона (ядерна зброя. – "ГОРДОН") є, "ми – ядерна держава"... "Ми" – я маю на увазі Росію. Але мається на увазі, що [це] як "друга армія у світі". Ось із цієї самої оперети", – зазначив колишній друг Путіна.

Він вважає, що президент країни-окупанта "теоретично [ядерну зброю застосувати може], а практично – ні".

"Розумієте, річ у тім, що застосування ядерної зброї, тим паче тактичної ядерної зброї, – це для Путіна те саме, що підірвати атомну станцію у Росії. Навіть не в Україні", – пояснив Пугачов.

Ще одна обставина, яка може завадити російському лідеру застосувати ядерну зброю, – меркантильність його оточення, вважає колишній банкір.

"По-перше, Путін – не диктатор рівня [лідера нацистської Німеччини Адольфа] Гітлера, який може наказати – і просто все здійсниться. Ми ж розуміємо, що це клани, це гроші. Це не Радянський Союз. Це країна, де основною ідеєю й основною мрією було накопичити гроші, украсти гроші, заробити гроші – і поїхати кудись на Захід, пожити", – вважає він.

Ці настрої в путінському оточенні, на думку ексбанкіра, нікуди не поділися в тому сенсі, що "ви ж не можете різко повернути, незважаючи на те, що відбувається ця історія у світі: там, візи, санкції тощо".

"Просто якщо ви налаштувалися на це... Ви уявіть: команда Путіна... А я знаю просто персонально кожного особисто. Вони прийшли з розрахунком максимум на чотири роки. Саме із цією метою: заробити грошей – і кудись звалити", – зазначив Пугачов.

Пугачов: У певному сенсі Путін розуміє, що провал в Україні вже настав. Але він думає: "У крайньому разі говоритимемо: "Якщо не врятуєте мене, кинемо ядрену бомбу". Повна версія інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Наприкінці лютого, невдовзі після відкритого вторгнення Росії в Україну, Путін наказав перевести сили стримування армії РФ, до яких входить ядерна зброя, в особливий режим бойового чергування. Він пояснив своє рішення "агресивними висловлюваннями" з боку найвищих посадовців країн НАТО на адресу Росії.

Президент США Джо Байден у відповідь назвав ці заяви безвідповідальними.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія може застосувати ядерну зброю в чотирьох випадках, серед них – акт агресії проти РФ або її союзників, унаслідок якого під загрозою опинилося б існування країни. Спікер Путіна Дмитро Пєсков заявив, що будь-який результат війни проти України – не привід застосування ядерної зброї РФ.

1 серпня Байден заявив, що США готові вести нові переговори з Росією щодо контролю над ядерною зброєю.

Президент України Володимир Зеленський не впевнений, що російські окупанти відмовилися від ідеї застосування ядерної зброї. На його думку, мають бути превентивні санкції у зв'язку із загрозою застосування такої зброї.

Другий президент України Леонід Кучма вважає реальним ризик застосування Росією проти України тактичної ядерної зброї.