"Путін давно перейшов червону лінію". Гілларі Клінтон розкритикувала Макрона за заклик "не принижувати Росію"

Гілларі Клінтон заявила, що солідарна з Володимиром Зеленським і виступає за повний відхід Росії з окупованих територій України
Фото: EPA

Колишня держсекретарка США Гілларі Клінтон вважає, що "остаточним успіхом" для України у війні, яку розв'язала Росія, має стати поразка Володимира Путіна, і час для діалогу з президентом РФ ще не настав. Про це вона сказала 11 червня в інтерв'ю радіостанції France Culture під час свого візиту до Парижа, цитати наводить видання Le Point.

Колишня перша леді США різко розкритикувала підхід президента Франції Еммануеля Макрона до врегулювання ситуації довкола України.

"Коли ми говоримо, що не хочемо принижувати Росію, відверто кажучи, мені це здається трохи застарілим", – наголосила вона, додавши, що "Путін давно перейшов червону лінію".

На думку Клінтон, час для діалогу з президентом країни-окупанта ще не настав.

"Я за українців, а це означає, що не можна поспішати з перемовинами", – переконана вона. Клінтон додала, що, на її думку, "остаточним успіхом" буде поразка Путіна.

"І в цьому я можу лише погодитися з тим, про що говорять президент [України Володимир] Зеленський та його уряд, тобто тотальний вихід (Росії. – "ГОРДОН") з окупованих територій в Україні", – заявила вона.

Контекст:

В опублікованому 3 червня інтерв'ю французьким ЗМІ Макрон заявив, що не варто принижувати Росію, щоб можна було знайти дипломатичний вихід із війни РФ проти України.

Зеленський відповів 7 червня в інтерв'ю Financial Times, що не розуміє заклику Макрона "не принижувати Росію" після того, як окупанти вісім років убивають українців. Глава МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що заклики уникати приниження Росії "можуть лише принизити Францію". Міністр додав, що Росія принижує сама себе, і потрібно зосередитися на тому, щоб "поставити її на місце".

Віцепрезидент Єврокомісії, високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель 11 червня в інтерв'ю Le Journal du Dimanche підтримав Макрона, заявивши, що його слова "втілюють реальність" і Європі доведеться вибудовувати відносини з Росією після мирних перемовин.

Le Figaro писало на початку травня, що з грудня 2021-го Макрон і Путін розмовляли "майже 20 разів". Чергова розмова французького лідера з Путіним відбулася 28 травня – її Макрон провів разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцом, і вона тривала 80 хвилин.

Франція підтримує Україну у військовому та фінансовому планах, але від початку повномасштабної війни Макрон, як і Шольц, не був у Києві, на відміну від деяких лідерів ЄС. Кілька ЗМІ 12–13 червня повідомили, що спільний візит Шольца, Макрона та прем'єр-міністра Італії Маріо Драгі до України може відбутися 16 червня.