Путін доручив розглянути ідею створення реєстру "токсичного контенту" в інтернеті
"Розглянути пропозиції, які подав президент акціонерного товариства "Крібрум" Ашманов І.С., щодо реалізації проєкту створення саморегулівного реєстру токсичного контенту в інформаційно-телекомунікаційній мережі інтернет із метою захисту неповнолітніх та за потреби вжити відповідних заходів підтримки", – ідеться у дорученні.
Відповідальним призначено першого заступника глави адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка, про результати він має доповісти до 1 червня.
Ідею створити такий реєстр подав член Ради при президенті Росії з розвитку громадянського суспільства та прав людини, засновник аналітичної компанії "Крібрум" Ігор Ашманов. У листопаді він розповідав "Ведомостям", що хоче створити "схожий на "Вікіпедію" каталог", який зможуть вести самі користувачі.
Видання ознайомилося з презентацією проєкту, яку підготував Ашманов, і пише, що до "токсичного контенту" автор ідеї зараховує інформацію про насильство, небезпеку щеплень, радикальний фемінізм, відмову від народження дітей, заохочення ЛГБТ і зоофілії.
Такий контент Ашманов пропонує "блокувати, зачищати, знижувати в рейтингах, прибирати з платформ", а також ввести "ступені токсичності" – від забороненого контенту до небажаного.
Контекст:
Відповідно до звіту про ситуацію у світі правозахисної організації Freedom House від вересня 2021 року, Росія належить до країн із невільним інтернетом.
У рейтингу організації Росія набрала 30 балів зі 100 можливих. Зокрема, Freedom House звернула увагу на російський закон, який із січня 2021 року ввів нові штрафи для вебсайтів і платформ, що не видаляють контенту, який держава вважає "незаконним".
"Тлійна напруженість між іноземними платформами та російською державою сягнула апогею в березні, коли Роскомнагляд обмежив трафік Twitter через невиконання компанією в повному обсязі розпоряджень про видалення інформації, пов'язаної з протестами проти затримання лідера опозиції Олексія Навального", – зазначають у звіті.
Україну в цьому звіті зарахували до країн із частково вільним інтернетом.