Путін є глибоко антирадянською людиною, він російський монарх – Бєлковський

Бєлковський (на фото) порівняв Путіна з монархом, а росіян – із підданими
Фото: Олександр Хоменко / Gordonua.com
У РФ романтизацію радянського періоду історії почали не за президента Володимира Путіна. Таку думку висловив російський політолог Станіслав Бєлковський в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" у записі, опублікованому 22 травня.

"Пострадянські еліти тією чи іншою мірою мають намір спиратися на радянське минуле, зокрема в символічному сенсі і ключі. Цю романтизацію "совка" почали саме тоді, у 90-ті, а не за Путіна. Це збіглося, звичайно, з ностальгією однієї частини дорогих і недорогих росіян за власною молодістю, оскільки молодість завжди чудова", – сказав він.

Політолог зазначив, що водночас "саме замолоду стається найбільша кількість помилок і закладають основи для дуже серйозних порушень і відхилень потім".

"І потім прийшов Володимир Володимирович Путін, який уже мав угамувати глибокі психічні та психологічні рани більшості населення колишньої Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки, яке в 90-ті роки втратило соціальний капітал і було викинуто кудись на узбіччя. Їм потрібно було сказати: "Ні, життя не минуло даремно. Радянський період був гарним", – пояснив Бєлковський.

За його словами, "сам Володимир Путін, безумовно, є глибоко антирадянською людиною".

"Його перехід від становлення до зрілості відбувся в першій половині 90-х років у так званому бандитському Петербурзі, для якого він був провідною системотвірною фігурою, як і сукупність тих "кривавих боліт" північної столиці – для нього самого. Але він же не просто приватна особа. Він російський монарх. І він зобов'язаний дбати про душевне здоров'я своїх підданих. І він дбає про нього за допомогою відродження неорадянської міфології, яка ніяк не збігається з політичною практикою нинішнього режиму, зате дає змогу думати, що тоталітарна імперія  це зовсім навіть не погано, а дуже добре", – вважає Бєлковський.

Контекст:

Путіна обрали на пост президента РФ у 2000 році. Після двох строків, у 2008 році, він перейшов на посаду глави уряду РФ, а президентом став Дмитро Медведєв. У 2012 році Путіна знову обрали главою держави, також він виграв президентські вибори 2018 року.

У Росії протягом останніх років посилили контроль за поширенням інформації про історію країни та її попередника, СРСР. Зокрема, офіційна влада відкидає роль Москви у розв'язанні Другої світової війни і просуває пропагандистські штампи, властиві часам Радянського Союзу.